Tomillo: właściwości, zalety i przeciwwskazania

tymianek Jest to jedna z roślin i zioła najczęściej używane, nie tylko wśród kuchni smak wielu przepisów, ale także jako składnik naturalne środki w celu łagodzenia objawów łagodnych i powszechnych dolegliwości, takich jak trudnej trawienia. Chociaż jego używanie jest najczęściej stosowany jako naturalny środek aromatyzujący lub jako trawa na herbatę, tymianek może być również używany jako olejek.

właściwości

Tymianek, podjęte w wlew, Pomaga złagodzić problemy z oddychaniem. Wcale nie, tylko właściwość tymianku, ponieważ jest to również antyseptyczne i dezynfekujące dzięki jego zawartości tymolu. W istocie, jednym z celów, które wspiera tymianek i mniej znana, jest stosowany jako odkurzacz, tymianek dodanie gorącej wody i niewielkiej ilości mydła. Pozostawiono do oziębienia, sprayu do czyszczenia powierzchni rozpyla.

Wracając do rozdziału na temat zdrowia, tymianek, zmieszane z miód, Może być stosowany jako środek dezynfekujący rana. Posiada również właściwości tymianku przeciwutleniacze, Dzięki zawartości flawonoidów, oprócz tego, że jest doskonałym źródłem minerałów (wapń, żelazo, mangan) i włókna.

korzyści

Tymianek ma działanie terapeutyczne, bycie dobrym sojusznikiem w celu zmniejszenia objawów problemów, astma czy zapalenie oskrzeli. Spróbuj przygotowywania naparu miodu, wody, tymianek i odrobiną soku z cytryny. Działanie rozszerzające oskrzela.

Jeśli masz problemy trawienie, starać napar z tymianku po głównych posiłkach (obiad i kolacja). Dodaj łyżeczkę tymianku w filiżance wrzątku. Pozostawić do ostygnięcia, filtr i wziąć dwa razy dziennie.

Tymianek jest również dobrym sprzymierzeńcem zdrowie kobiet, przyczyniając się do złagodzenia skurcze menstruacyjne i dyskomfort z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Ma też inne efekty rozpoznawanych w celu złagodzenia objawów chorób, takich jak zapalenie stawów, wypadanie włosów, zapalenie krtani, zmęczenie, stres lub skurcze mięśni. Jest to również dobre dla łagodził stres.

Przeciwwskazania

Należy zachować szczególną ostrożność, gdy olejek tymiankowy jako używany, ponieważ nadmiar tymol może być odwrotny do zamierzonego. Jeśli cierpisz na wrzody, choroby serca lub w czasie ciąży, to najlepiej nie używać olejku z tymianku.

Możesz być także zainteresowany: 7 antydepresantów kalendarzowych i skuteczne i zobacz co najlepsze herbata łagodzi bóle menstruacyjne.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 1 =


Content Intoleranse kaffe Kamasutra 2015 photos Sarveisontelo إيجابيات الصورة