Siemię lniane: właściwości, zalety i przeciwwskazania

siemię lniane są sprzymierzeńcem schudnąć po pierwsze dlatego, że są bogate w włókno a więc sycące. Oprócz pomaga kontrolować apetyt, jeden z jego najbardziej znanych korzyści, jest także naturalnym alternatywą usuwanie toksyn korpus (działanie moczopędne), nadmiar płynu i regulują pracę jelit. Zobaczmy co dokładniej właściwości nasion lnu lub siemienia lnianego, którego spożycie żywności znacznie wzrosła w ostatnich latach są.

Właściwości siemienia lnianego

Składniki odżywcze z nasion lnu wywierać efekt oczyszczający i jednocześnie, a dzięki zawartości błonnika i kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6, Pomagają utrzymać kontrolowany poziom cholesterolu i trójglicerydów. Nasiona lnu zawierają również witaminy, zwłaszcza B i E; minerały (Żelazo, wapń, potas, jod, miedź, fosfor, cynk), aminokwasy (Leucynę, cysteinę, izoleucynę) i enzymy trawienne.

Spożywanie siemienia lnianego zwiększa wchłanianie witamin, które pomagają poprawić zdrowie skóry. Siemię lniane lub złoty len są również dobre sposoby kontroli cukrzycy, ciśnienia krwi oraz do promowania prawidłowego funkcjonowania serca i układu naczyniowego.

Korzyści i jak przyjmować siemię lniane

Len nasiona siemienia lnianego lub dostarczyć ciekawych korzyści zdrowotnych, w tym:

  1. Cholesterol kontrolaJej zawartość w omega-3 i omega 6 siemię lniane przekształca się w szczególnie odpowiednie do kontrolowania poziomu tłuszczów we krwi.
  2. glukoza kontrola: Pomaga utrzymać w ryzach poziom glukozy we krwi.
  3. zapobiegać zaparciom: Jego zawartość błonnika pomaga regulować pracę jelit.
  4. detoxingWpływ oczyszczający dzięki swej zawartości błonnika.
  5. promować trawienie: nasiona lnu zawierają enzymy trawienne.
  6. zapobieganie nowotworom: Lniany zawiera również właściwości przeciwnowotworowe, w szczególności w celu zapobiegania jelita grubego, piersi i prostaty.
  7. Weight Control: To jest właśnie jedna z jej najbardziej typowych zastosowań, w celu wzmocnienia wyniki dietach odchudzających. Jak już wspomniano, siemię lniane pomaga kontrolować apetyt i dostarczają błonnika.

Jak wziąć Siemię lniane?

Możemy je znaleźć jako pełnoziarniste (Pieczywo, muesli), kruszone, mielone na mąkę lub olej lniany (Do dekoracji dania zimne i sałatki). Najlepiej jest kupić całe nasiona i szlifować je w domu przed ich podjęcia, a tym samym lepiej zachowuje wszystkie swoje właściwości. Można je mieszać z jogurt, sałatki lub sosy. Zaleca się, aby zająć około 25 gramów dziennie. W zielarzy i sklepach możemy znaleźć szeroką gamę nasion lnu, takich jak nasiona lnu ekologiczny, złote siemię lniane, nasiona lnu kruszone lub brązowy len.

Przeciwwskazania

Problemy lniany których należy unikać w przypadku nadwrażliwości jelita cierpią, ponieważ mogą one nasilać objawy podrażnienia jelit.

Możesz być także zainteresowany: właściwości odżywcze żywności: 5 sztuczki, aby nie stracić i sezamu: właściwości i zalety.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

44 − = 41


Erstatning for kød Madre frasi Massagem na próstata como fazer Perdite di liquido maleodorante ombelico رمز الريشة