Wysoka Żelazo krwi: Objawy i leczenie wysokiego ferrytyny

Nadmiar żelaza: dieta, objawy i konsekwencje żelaza tętniczego. Żelazo jest mineralny niezbędne dla naszego organizmu, ale nawet jak deficyt lub niedobór może być problemem dla zdrowia -Anemia, na przykład, więc jest jego przeciwieństwem, czyli Nadmiar żelaza we krwi. zmęczenie, kontynuowane bez widocznego powodu, jest to jeden z najbardziej charakterystycznych objawów, ale nie jedynym. Wiedząc, co to anomalia naszego ciała pomoże nam zidentyfikować przyczyny traktować ten problem jak najszybciej. Problem, który, jak się przekonamy, jedzenie odgrywa również kluczową rolę.

Nadmiar żelaza, jak jej brak, nie jest dobre, więc nie należy lekceważyć ich objawy. Można mieć konsekwencje dla naszego zdrowia? Odpowiedź brzmi: tak. W rzeczywistości wiemy sytuację odwrotną, czyli brak żelaza we krwi (niedokrwistość), ale jeśli chodzi o nadmiar tego minerału zazwyczaj nie zwraca zbytniej uwagi. Anomalia, przeciwko któremu może podjąć szereg środki, w tym wyboru najbardziej odpowiedniej diety. wysokim żelaza w krwi w czasie ciąży To nie jest częste, więc jeśli to jest twoja sprawa, co jesz.

Obecność nadmiaru żelaza w organizmie może być skutkiem wielu czynników, zarówno dziedziczny jako żywność. W rzeczywistości, dieta bogata w żywności o wysokiej zawartości łatwo przyswajalnego żelaza, takich jak czerwone mięso, mogą być uważane za główny czynnik ryzyka.

Ze swojej strony, hemochromatoza Jest to choroba, która często dziedziczne, znamienny dokładnie nagromadzeniem nadmiaru żelaza w postaci tkanki z powodu usterki w mechanizmach regulacji metabolizmu mineralnego.

Progressive i nadmierne nagromadzenie żelaza w tkankach, w miarę upływu czasu, może uszkodzić funkcjonalność wielu organy, z wątroby do układu krwionośnego, co powoduje pojawienie się różnych patologie, takimi jak choroby serca, marskości wątroby, zaburzenia płodności, artretyzm i osteoporoza. Istotne jest zatem, zdiagnozować i podjąć niezbędne środki w następujących porady lekarza.

żelazo we krwi: Tatamiento i Dieta

Aby przeciwdziałać nadmiar żelaza w diecie, ważne jest, aby wybierać pokarmy i substancje, że wśród jego właściwości, w tym zmniejszenie ilości żelaza wchłania i pokarmy bogate w granicznych tego minerału, jak czerwone mięso. Między partnerami, wapnia, niezbędne mineralny, który hamuje wchłanianie żelaza znajduje się w wielu produktach żywnościowych, takich jak mleko, jogurt, ser, sardynki, brokuły i migdałów; szczawiany (Szpinak, kapusta, buraki cukrowe, orzechy, kawa, otręby, truskawki); polifenole, obecne w kawie i kakao. A jedzenie trzeba się liczyć, jaja, bogate w białka o wysokiej wartości biologicznej i jest ceniona za jej treść foswityny który umożliwia zmniejszenie wchłaniania żelaza. Pamiętaj, że należy unikać w miarę możliwości pokarmów bogatych w żelazo.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 55 = 59


B12أين يحدث مكان امتصاصه في الجسم Homme qui se sent femme Sarveisontelo إيجابيات الصورة عيون منتفخة