Zalety i właściwości nasion dla ptaków

Czy wiesz, że birdseed Jest to jeden z największych nasion wartości odżywczej? Moc karmienia ptaków nie tylko mogą korzystać, gdyż niewątpliwie jest z nimi pierwszy z którymi powiązania birdseed. Ale kanar (Phalaris canariensis), nasiona roślin z rodziny traw, również nienadające się do spożycia przez ludzi i rzeczywiście, ich właściwości i zalety sprawiają, że jest doskonałym sojusznikiem zdrowia. W starożytności birdseed był używany, na przykład, aby mąkę które sprawiają, że chleb, ale okazuje się, że za ten mały nasienie pewne cnoty, które nie powinny być pomijane ukryć.

właściwości

Birdseed, zboże pochodzenia mediterrráneo, jest bogaty w białka roślinne i aminokwasy (Tryptofan, między innymi), minerały, takie jak potas (pożywka zawiera więcej niż bananów), wapnia, magnezu; i witaminy (B, kwas foliowy) zawiera węglowodany, skrobię i włókna. 100 g nasion dla ptaków zapewnić 212 kcal.

korzyści

Dzięki zawartości przeciwutleniacze To pomaga zapobiec przedwczesne starzenie i działaniem wolnych rodników. Świadczeń, do których należy dodać:

obniża poziom cholesterolu

Enzym zwany lipazy To pomaga obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów, dzięki jego efekt oczyszczenia żyłach. Al birdseed jest uważany za naturalny środek na dobre zapobiegania hipercholesterolemii. W tym przypadku wskazane jest, aby wziąć wlew birdseed (Do 3 dziennie). Aby przygotować dodać łyżkę oleju lnianego w kubka wrzącej wody. Gotować przez około 4 minuty. Zdjąć z ognia i odstawić. Filtrować i picia.

Pomaga schudnąć

Tak, birdseed pomaga schudnąć. Zawartość lipazy sprawia birdseed w żywności, które należy uwzględnić w diecie odchudzającej, ponieważ enzym ten pomaga eliminacji tkanki tłuszczowej. Ponadto uważa się, jedzenie tonik i moczopędne, więc jego zużycie sprzyja eliminację płynów i toksyn. W tym celu musimy dodać ich zawartość błonnika pomaga zapobiegać zaparciom.

Redukuje stany zapalne narządów

Dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnym enzymy, birdseed uważa się za szczególnie korzystne dla wątroby, nerek i trzustki. Jest on również stosowany jako naturalny środek na zaburzenia nerek (zapalenie pęcherza moczowego i pęcherza moczowego, na przykład).

poprawia nastrój

Ponieważ zawiera tryptofan ma efekt przeciwdepresyjny, Od tego aminokwasu powoduje produkcję serotoniny, zwany hormonem dobrego nastroju, poprawa nastroju.

Jak wziąć

birdseed Pochodzi ona z wodą lub mlekiem (Znany birdseed mleka). Najprostszym sposobem, aby przygotować się do opuszczenia 5 łyżek nasion dla ptaków nasiona moczyć przez noc; rano usunięcia cieczy umieścić nasion dla ptaków w mieszalniku z jednym litrem wody. Zamiast wody można dodać mleko roślinne, soja na przykład.

Możesz być także zainteresowany: Nasiona goji: korzyści i przeciwwskazania i wszystko o nasionach lnu: korzyści i przeciwwskazania właściwości.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 − 59 =


Content Danacol laxatif Eruptions cutanees vih Intoleranse kaffe Sarveisontelo