Gorzki melon: Właściwości, korzyści i jak konsumować

Jedną z głównych korzyści jest przypisana gorzki melon (Zwane również Momordica charantia i którego wygląd zielony jest jedną z jego cech), jest to, aby pomóc poziom glukozy we krwi bilans, Jest to dobry sojusznik w celu zwalczania i zapobiegania cukrzycy. Ale gorzki melon, który może być stosowany jako herbata lub sok, ukrywa inny ciekawy korzyści dla zdrowia. Przekonajmy się, co właściwości i jak przygotować napar z gorzkiego melona, ​​rośliny i stosowane w medycynie chińskiej.

właściwości

Gorzki melon jest niezwykłym źródłem przeciwutleniacze (Takie jak beta-karoten, luteinę i zeaksantynę&# 8230;), które pomagają nam zwalczać działanie wolnych rodników i powolny starzenie się. Ich zawartość przeciwutleniacz przyciągają również zainteresowanie naukowców, ponieważ mogą one pomóc w walce z rakiem.

Gorzki melon zawiera białka, węglowodany witaminy (Zwłaszcza grupy A i B) minerały (Żelazo, wapń, potas, cynk, magnez, mangan) kwas foliowy i błonnik, a także inne składniki odżywcze.

korzyści

Jej główną zaletą, jak wspomniano powyżej, jest to, że pomaga glukozą, zwłaszcza dzięki trzech substancji (charantin, vicina i polipeptyd P). Ponadto zapobiega gorzki melon wysoki poziom złego cholesterolu, przysług proces trawienia i tranzyt jelitowy, jest zalecany w przypadkach niestrawności lub ataki zaparcia. Inną dodatkową korzyścią jest to, że bardzo niskokaloryczna, ponieważ zawiera tylko 17 kcal na sto gramów.

Gorzki melon ma efekt oczyszczający, pomaga usunąć toksyny z organizmu. W tym przypadku zaleca się wypić szklankę gorzki melon sok, w połączeniu z soku z cytryny i miód w celu poprawy skóry, takie jak trądzik, na przykład.

Gorzki melon herbata

Jak gorzki melon herbata? Prosty i łatwy sposób, dodając 1-2 łyżki gorzkiego proszku melona (wyciąg z łodyg i liści rośliny), w litrze wrzącej wody. Zdjąć z ognia i odstawić na 10 minut. Gorzki melon może być również traktowana jako kapsułki.

Możesz być także zainteresowany: czarny czosnek: zyski i nieruchomości oraz odnotowuje 10 korzyści z prosa i jak go spożywać.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 26 = 36


Content Danacol laxatif Eruptions cutanees vih Intoleranse kaffe Sarveisontelo