Tuczu hormonów i szczupły: co to jest?

Czy wiesz, że hormony Mogą mieć odpowiedź dlaczego nie uda nam się schudnąć? Tak, podobnie jak niektóre hormony utuczony, inny Odchudzanie. Co to jest?, Jak wpływają na nasze waga? A przede wszystkim, w jaki sposób są one regulowane na naszą korzyść?

Dlaczego nie mogę schudnąć mimo diety?, Jak wygraliśmy te więcej kilogramów nawet nie wiedząc? Są to dwa najczęściej zadawane pytania dotyczące więcej niż jednej okazji, mamy zrobić, aby dostać się na waga lub przymierzyć ubrania, które zaledwie kilka miesięcy temu, usiedliśmy doskonale. Reakcja może być w akcja hormonów, odpowiedzialnych za funkcjonowanie wielu organy i, oczywiście, interweniować w utrzymaniu naszej masy ciała. Tak więc, na przykład, patologicznymi nadmiar hormonów lub podawanie kortykosteroidów (jeśli leki) powodują przyrost masy ciała, takich jak deficyt hormonalnej. Hormony, wraz z innymi czynnikami, takimi jak genetyka czy stylu życia i żywności, są również za problemy nadwaga lub otyłość. Zobaczmy, co hormony dokarmiać i jakie są odchudzanie.

Ze swojej strony, spadek hormon wzrostu -hormonu GH- Wiąże się to ze wzrostem tkanki tłuszczowej. oraz hormon głodu -the grelina- z Wzrost masy długoterminowe a efekt odbicia więcej wagi nabiera utracone po opuszczeniu dieta-. W rzeczywistości, stężenie tego hormonu we krwi wzrasta przed posiłkami i spada jak wypełnić żołądek.

Nie zapomnieć pewne hormony, które odgrywają istotną rolę w metabolizmie. Są to hormony tarczycy. Gdy aktywność spowalnia, palimy dużo mniej kalorie, więc przyrost masy ciała bez wyraźnej przyczyny. Telltale inne objawy problem może również wystąpić z tych hormonów, takich jak zmęczenie czy nawet zimnym dotykiem.

do równowaga Hormony dokarmiać najlepszym sprzymierzeńcem jest wysiłek fizyczny, ponieważ organizm uwalnia nasze sportu endorfiny, hormony dobro, pomaga regulować poziom kortyzolu i stres w zatoce. Aby aktywować tarczycy, jeść ryby umiarkowanie oleista, mięczaki i wodorosty bogate w jod.

Istnieją inne hormony, które powodują bardziej tuczące obrzęk lub retencji wody. Są one znane estrogeny. W przypadku kobiet, zatrzymanie płynów jest bardziej powszechne w drugiej połowie cyklu miesiączkowego, więc wskazane jest, aby umiarkowane spożycie soli, redukuje tkankę tłuszczową i wziąć więcej warzyw i całej żywności ziarna (chleb, makaron, płatki) ,

odchudzanie hormony

leptyna jest hormonem odpowiedzialnym za regulację ilości przyjmowanego pokarmu, czyli jest odpowiedzialny powiedzieć mózgu, że już podjęte wystarczająco moc biec. W związku z tym, na podstawie tego założenia, tym wyższy poziom leptyny mają mniejszy głód. Jednak, jak ujawnione ekspertów żywienia i metabolizmu, fakt, że w przypadku osób z problemami otyłości organizm jest bardziej odporny na działanie tych hormonów jest podane.

Dwa inne hormony, które pomagają regulować apetyt uczucie nazywane są PYY i GLP-1. Pierwsze publikacje na jelito po posiłku, a drugich przyczyn, od razu jeść wydzielanie insulina do regulowania poziomu cukru we krwi.

Aby uaktywnić hormony, które pomogą nam schudnąć podstawowe wskazówki -Sleeping dbanie reszty co najmniej 8 godzin, a następnie przejdź do żywności, takich jak warzywa, ryby, warzywa i oliwa z oliwek. Ważne jest, aby to białko w każdym posiłku, aby utrzymać zrównoważone poziomy tych hormonów. kontrolować glukozy we krwi, wskazane jest, aby umiarkowane spożycie rafinowanych cukrów i tłuszczów nie szkodzić trójglicerydów i cholesterolu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 1


Bol owulacyjny pid Danacol laxatif Erstatning for kød Madre frasi Massagem na próstata como fazer