Hiperestrogenia: Nadmiar estrogenów?

Czy nadmiar estrogenu stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia? Z medycznego punktu widzenia to się nazywa hiperestrogenia lub hyperestrogenism, zaburzeniem hormony spowodowane przez zbyt wysoki poziom estrogenu-głównych hormonów żeńskich, które trudno sobie sprawę, że są narażone. I to nie tylko estrogeny przyswajane przez przewód pokarmowy, także skóry i dróg oddechowych. Jakie są przyczyny To zaburzenie? Co objawy produkować?, co jest leczenie bardziej skuteczne? Są to niektóre z pytań, na które postaramy się odpowiedzieć ujawnić za nadmiar estrogenów.

Ekscesy i wady naszej -Excessive niedoboru żelaza czerwony krwi ciała, na przykład zagrażają naszemu zdrowie. W tym przypadku nadwyżka ponad podano dlaczego są one uważane za główne hormony żeńskie, estrogeny, odpowiedzialnych między innymi funkcjami Trening piersi i cykl menstruacyjny. Podczas dojrzewania wzrost poziomu estrogenu, stabilizujące podczas fazy płodnej i inicjowania spadek z menopauzą. Rzeczywiście, reakcja naszego organizmu do tego spadku aż do jego całkowitego zaniku, która powoduje objawy, takie jak uderzenia gorąca i nadmierne pocenie się, tak charakterystyczne dla klimakterium.

Pewne pokarmy, takie jak mięso Kiedy odpowiednie hormonados zwierzęta do przyspieszenia wzrostu, mleczarnia lub żywność owinięty w plastikowy mają też wyższy poziom estrogenów -contienen ksenoestrogeny, chemiczny, który naśladuje estrogen i zdolność do zmiany wysyłanej wiadomości hormonów do komórek organizmu. Substancje te są również obecne w produkty higieniczne -The parabeny pojawiają się w szampony, kosmetyki lub desodorantes- w produktach plastikowych -bisfenol obecny w Tupperware, plastikowe butelki, butelki ... - w pestycydy i herbicydy. Niektóre pigułki antykoncepcyjne mogą również prowadzić do wzrostu estrogenów.

objawy

Chociaż zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą cierpieć z powodu tej choroby, faktem jest, że o wiele bardziej rozpowszechnione wśród tych drugich. Jednym z głównych objawów jest menarche -preview pierwszy rozporzą-. Zaburzenie to wiąże się również z pewnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby zwyrodnieniowe, jakiś guzy rak piersi, jajnika lub utero, między innymi. Nadmiar estrogenów zmienia tkanki oraz stymulować, na przykład, do rozwoju endometrium -endometriosis- lub występowanie mięśniaków macicy. Inne objawy to wygląd zlokalizowanych tłuszczu, ale trudne do usunięcia, większe poczucie zmęczenia, alergii i nawracające zapalenie zatok, zaburzenia nastroju.

leczenie

Oprócz rozwiązania problemu nadwaga lub otyłość, należy unikać tak dalece, jak to możliwe ekspozycja z estrogenami zewnętrznych, a przede wszystkim być żywność. Wskazane jest, między innymi, limit jedzenia słodyczy, napojów zawierających kofeinę, wieprzowina, soja i ich pochodne, oraz zwiększenie spożycie warzywa (Kalafior, brokuły, cebula, czosnek) owoce -cítricos w szczególności- i żywności niski indeks glikemiczny pomóc wątroba usunąć nadmiar estrogenów.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 3 =


Danacol laxatif Madre frasi Massagem na próstata como fazer Oleo rosa mosqueta padron Sarveisontelo