Jak wiemy co witaminy potrzebne są: Objawy i Rozwiązania

Aby dowiedzieć się, czego brakuje witaminy prostu trzeba zwracać uwagę na swoje ciało. wypadanie włosów, zaburzenia snu, a nawet nagły siwienie może być objawy braku witamin.

Witaminy są jednym z podstawowych składników odżywczych w zdrowej i zbilansowanej diety. Suplementy witaminowe powinny być używane tylko na receptę, aby zrównoważyć deficyt tych składników w ściśle określonych etapach. Podobnie nie nadużywać witamin, ponieważ nadmiar lub hipervitaminosis może mieć przeciwne do zamierzonych skutki dla zdrowia.

Skąd mam wiedzieć, czy muszę brać witaminy?

Zmęczenie, wypadanie włosów, utrata pamięci, apatia, a nawet nieregularne zasady są jednymi z Typowe objawy, które ostrzegają nas o braku witamin. Zobaczmy, co czego brakuje witaminy w zależności od objawów i rozwiązań przez siebie diety:

 • Apatia i zmęczenie, nawet jeśli spać można wskazać brak witamin B i C, które dostarczają energię i regulacji układu nerwowego. W tym przypadku wskazane jest, aby wziąć cytrusowe, pieprz i pietruszkę, aby wygrać w witaminę C oraz pełnego ziarna, warzywa i zboża mięsa do większego spożycia witaminy B.
 • Brak apetytu jest objawem braku witaminy A, B1 i C, który aktywuje mechanizmy obronne. Oprócz dietetycznych pełnoziarniste, rośliny strączkowe, owoce cytrusowe, jaja, zielone warzywa liściaste i marchew.
 • Jakie witaminy mi brakuje mnie, jeśli wpadnę moje włosy? Witaminy A, E i B8 Jeśli dodamy, że paznokcie są kruche i łatwo pęknąć. Biotyna lub B8 jest niezbędne dla zdrowia włosów i funkcjonowania układu nerwowego. Dodaj do swojej diety produktów spożywczych, takich jak oliwa z oliwek, dynia, kiełki pszenicy, ryb, drobiu i nabiału.
 • problemy ze snem mogą wskazywać na brak podaży witaminy B12, co przyczynia się do wydzielania hormonu snu. To spowoduje również nam łatwo odsłonięto noc. Rozwiązaniem jest dodawany do diety jajka, łososia i sera.
 • Rany, które goją się powoli może wskazywać na niedobór witaminy K, takie jak zapalenie dziąseł, zauważając bardziej zmęczony niż zwykle i często się siniaki na skórze co najmniej raz. Witamina K bierze udział w krzepnięciu krwi. Znaleźliśmy w żywności, takich jak szpinak, buraki, brokuły, kapusta i kalafior.
 • Jelitowych problemów transportu może być objawem braku witaminy A, C, D, E i K. W tym przypadku, należy przejrzeć dietę i starać cytrusowe (pomarańcze, kiwi). Strzeż nadużywanie środków przeczyszczających może nas stracić witamin.
 • Nieświeży oddech może być spowodowane brakiem witaminy B3, zwłaszcza jeśli problem nie odnosi się do zwiększenia liczby szczoteczkami dziennie. Witamina ta jest obecna w żywności, takich jak tuńczyk, anchois, orzeszki ziemne, pomidory lub drożdży.
 • Niski poziom żelaza wskazują brak witamin B12 i C, czyli niedokrwistość. Wskazane jest, aby śledzić konkretną dietę do zwalczania anemii i wziąć cytrusowych i wysokiej jakości białko.
 • Jeśli czujesz się apatyczny i smutny może to być objaw braku witaminy B, istotne dla układu nerwowego. W rzeczywistości, osoby podatne na depresję często mają niedobory witamin B. Aby tego uniknąć, należy podjąć pełnoziarniste, zielone warzywa liściaste i kolorowe papryki.
 • Zapominanie i utrata pamięci może być spowodowane przez brak witamin B6, B12 i E. Poprawiają pamięć i zapobiegają starzeniu się komórek. Ma na celu wprowadzenie diety zbóż, indyk, ryby, nabiał i kiełki pszenicy.
 • Jeśli twoje zasady stały się nieregularne może trzeba witamina B, D i E, jak gdyby stały się one bardziej irytujące. Witamina B6 reguluje cykle miesiączkowe. Witaminy D i E łagodzenia objawów menopauzy. Pić więcej mleka, nasiona słonecznika, orzechy, ryby i zboża.

Możesz być także zainteresowany: Witaminy, które zwiększają popęd płciowy żeński i dowiedzieć się, jak zachować witaminy w żywności.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =


Content Eruptions cutanees vih Kamasutra 2015 photos Sarveisontelo إيجابيات الصورة