Sól Ciasto: Przepis na rzemiosła z dziećmi

Chociaż pasta sól To ma starożytne pochodzenie, nadal używane do tworzenia dekoracji wszelkiego rodzaju. Nie tylko jest ona uważana jako masa bardziej odpowiednie dla dzieci dla ich naturalne składniki, ale jest to również dostępne, naturalne i bardzo ekonomiczny. Dziecku pokochasz manipulować i tworzyć postacie i obiekty własnymi rękami, co sprawia, że ​​cała działalność dziecko. Chcesz wiedzieć jak? Uczymy Przepis na ciasto rzemiosła sól z dziećmi.

składniki

• 100 g mąki.

• 50 g soli.

• 10 ml oleju słonecznikowego lub oleju z oliwek.

• Dodaje się 60 ml wody.

• barwnik spożywczy.

proces

Zaleca się, że proces ten poprosić dziecko, aby pomóc, i tak będą się dobrze bawić w tym samym czasie nauczyć się pracować w domu.

Wlać mąkę i sól w misce i dobrze wymieszać. Następnie dodać wodę i olej i mieszać aż do uzyskania zwarty i jednorodny masa. Są chwile, można zauważyć, że ciasto przykleja się do rąk Ty, który można rozwiązać ten problem poprzez dodanie trochę mąki. Jeśli zamiast ciasto jest ziarnisty i kruchy, to dlatego, że potrzebuje więcej wody.

Po zakończeniu wyrabiania, rzuca mąkę na płaskiej powierzchni i ugniatać to trwa kilka minut. Pozwoli to na sprawne i miękkiego efektu. Kiedy już podzielony na małe granulek, dodać kroplę barwnika spożywczego wewnątrz i amásalas oddzielnie dla masowych różnych kolorach.

gotowanie

sól pasta Może być suszone zarówno powietrza w piecu. Najlepiej skorzystać z pierwszej opcji i pozostawić do wyschnięcia na kilka dni. Jednakże, jeśli masz spieszy się do zaostrzenia dane można gotować je w wstępnie ogrzanym piecu w temperaturze 130 ° przez 30 minut, Chociaż czas zależy od grubości.

pomysły

Figurki z masy solnej można dokonać wszelkiego rodzaju uroczystości, od Dzień Matki ozdoby choinkowe się. Trzeba tylko uwolnić wyobraźnię małych zwierząt do produkcji niepublikowanych, piękne kwiaty i ohydne potwory. Jeśli chcesz rozwijać bardziej złożoną postać jak lalka, można skleić poszczególne części nawilżanie tych części z niewielką ilością wody.

Jeśli chcesz dodać więcej kolorów oprócz barwnika spożywczego, można użyć tempera lub akwarele dać lepsze wykończenie. Ponadto, można uzyskać szczególny akcent w swoim rysunku w masie dodanie kilku kropli wonny olejek.

Wreszcie, jeśli chcesz nadać mu polerowana efekt do tworzenia trzeba tylko pokonać żółtka z łyżką wody i przykryć postać z mieszaniny przy użyciu szczoteczki do zębów. I piec przez 30 minut i gotowe. Twoja kreacja będzie gotowy!

Co sądzisz ciasta soli? Jeśli szukasz dla rzemiosła zrobić z dziećmi nie można przegapić motyle z papieru i bułki, figur skręconych papieru i papiernie.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 5 =