Swędzenie na całym ciele: Najczęstszymi przyczynami

swędzenie lub uogólniony świąd Jest to niewątpliwy znak, że coś nie idzie dobrze w naszym organizm. Swędzenie całego ciała reaguje na wielokrotne przyczyny, w tym suchość skóry. Zobaczmy, co często i co zrobić.

lub suchość podrażnienie Skóra może towarzyszyć świąd, zwłaszcza gdy mydła lub produkty do pielęgnacji skóry wykorzystywane są zbyt agresywne. W tych przypadkach, swędzenie lub dyskomfort staje się bardziej intensywna przez noc. Jednak nie jest to jedyny powód, który może być za irytujące swędzenie całego ciała.

Przyczyny tego męczarnia Mogą być różne, a nawet mogą być trudne do wykrycia, ponieważ nie pojawiają demonstracje lub widoczne ślady na skórze. Coś, co często zdarza się w przypadku dzieci. Swędzenie jest objaw, nie choroba. Zdarza się, że przyczyną świądu lub uogólniony świąd może być związane z choroby metaboliczne, takie jak, na przykład, nadczynności tarczycy lub cukrzyca. Nie mogą być również korelacja między swędzeniem i choroba nerek, jak w przypadku mocznica.

Może się zdarzyć, że w obecności danej choroby, zmniejszenie pojemności występuje nerki prawidłowo filtrować krew. W ten sposób sole nieorganiczne, toksyny i inne substancje odpadowe przechodzą płynnie w obiegu krwi w całym organizmie, co powoduje podrażnienie, co z kolei powoduje świąd.

Nawet niedokrwistość może spowodować trwałe uczucie podrażnienia lub swędzenie skóry. niedobór żelaza w organizmie, niezbędnego minerału, to powoduje trudności w syntezie ciało hemoglobina a zatem, zapalenie skóry związane z świąd występuje.

Swędzenie i dla ciała wątroba Są one również połączone często. W ogóle, to reaguje na stężenie sole kwasów żółciowych powodując podrażnienie i swędzenie objawy. Gdy świąd jest trwała, nie wahaj się skontaktować się z lekarzem.

uogólniony świąd: gdy przyczyną jest stres

stres również powodować uogólniony świąd. W rzeczywistości, jest to znak, że nasz organizm wykorzystuje do wyrażania swoich niewygoda. Pamiętaj, że w sytuacji stresu emocjonalnego, organizm wytwarza pewne substancje, które powodują wzrost wrażliwości włókna nerwowe, To powoduje uczucie swędzenia. Jest to ten sam mechanizm, który enalza swędzenie i lęk. Jako środki do łagodzenia świądu mogą być przydatne w tym przypadku wdrożenia relaks, jak joga, medytacja czy sztuk walki. To jest dobre również unikać stosowania jakichkolwiek substancji lub leków, które mogą zwiększyć niepokój. Jeśli musimy uciekać się do narkotyki na stres, nigdy nie powinno samoleczenia, zawsze konsultacji z lekarzem.

Swędzenie w ciąży

Uogólniony świąd w czasie ciąży jest częstym utrapieniem. Występuje głównie w rejonie biust, brzuch i wskazówki. Zmiany hormonalne związane z ciążą mogą powodować swędzenie. Wystarczy pomyśleć o wzrastających poziomach estrogeny, jak zatrzymanie płynów i zmiany w objętości tkanki.

Możesz być także zainteresowany: bladość, swędzenie i przebarwienia skóry: co możesz nam powiedzieć? i wrażliwość skóry: przyczyny delikatnej cery.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 4 = 7


Content Eruptions cutanees vih Intoleranse kaffe Sarveisontelo إيجابيات الصورة