Co jest sideremy i co go wywołuje?

Gdy wykrywano testem krew żelaza w surowicy jest na wysokim poziomie, mamy do czynienia z tzw sideremy lub hypersideremia. Ale dlaczego to produkować brak równowagi Żelazko? Co możemy zrobić, aby regulować poziom? Jak zobaczymy, żelazo w surowicy jest wartość, która określa Poziom żelaza w krwi.

Co to znaczy?

Przez żelaza w surowicy określenie rozumie się obecność w krwi wysokich stężeniach żelaza. W szczególności, kiedy to sprawia, że analityka ilość minerału mierzona jest związana transferyny, białko, które przenosi żelaza w krwi. Testy określi czy wartości żelaza w surowicy krwi jest wyższe niż 150 mcg / dl u mężczyzn, 160 mcg / dl u kobiet i 119 mcg / dl u dzieci.

Objawy i następstwa

Gdy poziom żelaza we krwi jest wyższy niż normalnie powinny oglądać je, ponieważ mogą one spowodować, że niektóre nieprawidłowości. wśród objawy Wspólna zmęczenie obejmują, niepokój, depresja, zaburzenia nastroju, bóle stawów i wypadanie włosów. Ponadto żelaza w surowicy może także powodować zaburzenia rytmu serca, jak arytmii lub tachykardii, zaburzeń płodności i stają się podatne na cierpią zaburzenia układu nerwowego i metaboliczne więcej.

Najczęstsze przyczyny

Trudno jest mówić o konkretnej przyczyny, która powoduje zwiększoną żelaza w surowicy, chociaż istnieje szereg czynniki ryzyka powinieneś wiedzieć. Po pierwsze, dieta. nawyki żywieniowe, takie jak jedzenie dieta zbyt bogata w pokarmy bogate w żelazo, może być wyzwalacz. Ponadto, obecność choroby wątroby lub podawania niektórych leków może także zwiększyć poziom zawartości żelaza w krwi. Nie należy też lekceważyć roli odgrywanej przez niektóre choroby krwi lub innych zaburzeń równowagi.

Co robić?

Jeśli po odkryliśmy, że nasz analityczny żelaza w surowicy krwi jest wysoki, co robić? Istnieje kilka strategii zwalczania problemu i monitorowania w surowicy żelaza. Pierwszym z nich jest Przegląd dieta i przestrzegać specjalnej diety, w której żelazo nie jest bohaterem. Tak więc, należy zdecydować się na włókna, owoców i warzyw. Ponadto, ta dieta może towarzyszyć recepty specyficzny lek przez lekarza, w celu ułatwienia usunięcia nadmiaru żelaza.

Możesz być także zainteresowany: Wysoka Żelaznej Krwi: Objawy i leczenie niedokrwistości wysokiej ferrytyny i niedoboru żelaza: Objawy i leczenie.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1


Content Intoleranse kaffe Kamasutra 2015 photos Sarveisontelo إيجابيات الصورة