Ból w klatce piersiowej: przyczyny i środki zaradcze Wszystko

Ból w klatce piersiowej może być objawem innych chorób, które wpływają nie tylko nasze serce. Z reakcją na lęk lub stres, problemy z sercem i żołądkiem.

Czy ból w klatce piersiowej towarzyszy pieczenie lub rozprzestrzenia się na inne obszary, takie jak pleców i szyi? Znać wszystkie przyczyny pomogą nam odpowiedzieć na pytania, a przede wszystkim, aby uniknąć najgorszego sami, ponieważ kiedy pojawia się ból w klatce piersiowej niemal automatycznie, zwykle związane z -infarto- problemy z sercem.

Co zrobić, jeśli ból w klatce piersiowej?

  • Pierwszą rzeczą jest, aby zlokalizować obszar bólu w klatce piersiowej, ból prawej lub lewej piersi Środkowej i intensywności i czasu trwania -z ciągły, przerywany.
  • Należy także pamiętać, gdy ból, na przykład po wystąpić jedzenia, lub jeśli jest ona rozszerzona na inne części ciała, takich jak szyi lub pleców.
  • W razie wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem.

Ból w klatce piersiowej z powodu zawału serca

Ból w klatce piersiowej Pierwszą rzeczą, którą podejrzany jest problem serca, zawał serca w betonie. Jednak ból musi spełniać specyficzne cechy. Na przykład, Ból powinien być umieszczony w centralnej części klatki piersiowej, jakby to była szczelność i przedłużyć do ramienia, pleców, ramion i szczęka. Inne objawy mogą również pojawić poty, nudności, trudności w oddychaniu lub senność. W tym przypadku wskazane jest, aby przejść do pilnej drodze medycznej.

Niepokój, stres, stres ... nie kontrolować nasze emocje mogą powodować ból w lewej lub prawej piersi, niezależnie od siebie. stres może wywołać ból lub dyskomfort fizyczny, w tym bólu towarzyszą trudności w oddychaniu piersi. Psychoterapia może być dobrym sojusznikiem.

Ból w klatce piersiowej refluks

Gdy ból w klatce piersiowej staje się ostry i irytujące, i ma swoje źródło w pieczenie w środku klatki piersiowej, może to być uzasadnione przełyku i przełyku problemu zwrotną. Urazy charakteryzujące zmiany błony śluzowej przełyku. Wskazane jest, aby skonsultować się ze specjalistą w celu przeprowadzenia niezbędnych badań i potwierdzenia lub wykluczenia diagnozy.

Międzyżebrowa ból w klatce piersiowej

Choć może wydawać się banalny ból, może to być również mylące. gdy pojawi silny ból w klatce piersiowej -znajduje się na klatce piersiowej, aż do klatki piersiowej, może to być objawem międzyżebrowej ból związany z nadmiernego wysiłku lub skurcze przepony.

Zwykle uciążliwe aniżeli samo zaburzenie, z resztą i cierpliwości najlepszych środków w celu złagodzenia.

Ból w klatce piersiowej zapalenie opłucnej

zwykle ostry i intensywny ból przy oddychaniu powietrzem. Jest to ból związany z opłucnej, to znaczy, zapalenie opłucnej, membrana składa się z dwóch części, obejmujące płuc i klatkę piersiową. Jest to najlepiej skonsultować się ze specjalistą, aby potwierdzić, czy objawy odpowiedzieć na tę patologię i stamtąd zastosować najbardziej odpowiednie leczenie.

Ból w klatce piersiowej na nieżyt żołądka

Ból w klatce piersiowej może być również oznaką problemów z przewodu pokarmowego, takich jak nieżyt żołądka, wrzody i niestrawność. Jeżeli przyczyna bólu jest zapalenie błony śluzowej żołądka, to zwykle ostry, z pieczenie w lewej górnej części brzucha.

Ból w klatce piersiowej wrzód

Powoduje również wrzód ból w nadbrzuszu, zwłaszcza, gdy żołądek jest pusty lub po postu. W przypadku niestrawności, a także uczucie pełności w jamie brzusznej, można również otrzymać intensywne spalanie. Jeśli podejrzewasz, że problem lub owrzodzenie błony śluzowej żołądka, najlepiej odwołać się do specjalisty. Zabieg antacid może być wystarczające, aby poprawić niestrawność.

Możesz być także zainteresowany: Ból w lewym ramieniu: skąd wiesz, czy atak serca? i wszystko o bólu żeber: możliwych przyczyn i kiedy się martwić.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1


Bol owulacyjny pid Danacol laxatif Erstatning for kød Madre frasi Massagem na próstata como fazer