pęknięty język: Przyczyny i Home Remedies

nie zwracają szczególnej uwagi, na jaką zasługuje, czasami nawet kiedy szczotkować zęby, ale prawda jest taka, że język Jest to organ, który może ujawnić wiele rzeczy o naszym kraju zdrowie.

Dzieje się tak na przykład pęknięty język (Zwany także powtórzoną lub moszny), A Stan łagodny To objawia się występowaniem szczeliny lub szczelin na powierzchni języka. Uznaje się, że język jest czysty i bezpieczny, gdy ma różowe i gładkie. Ale dlaczego te pęknięcia?, Co możemy zrobić, aby temu zapobiec?, A przede wszystkim, jakie są najbardziej skuteczne środki zaradcze?

Chociaż pęknięty język nie jest pokryta poważnych powikłań, nie należy lekceważyć, wskazane jest, aby skonsultować się z lekarz o najlepszych środków w celu wyeliminowania pęknięć. Pęknięty język, którego dokładna przyczyna pozostaje pytanie bez odpowiedzi, może wystąpić w każdym wiek, Jest to w niektórych przypadkach dziedziczny problem. cukrzyca Można też uczynić nas bardziej narażone na pęknięcia w języku, co inne czynniki, jak należy dodać stres, bruksizm, pikantne żywności, tabaka i alergie pokarmowe. W rzeczywistości, przez jedzenie ostre lub gorące pokarmy To może pojawić się uczucie bólu, jakby pęknięcia pióra są zbyt głębokie (w niektórych przypadkach może osiągnąć 6 mm). Jeśli widzisz obrzęk plusa ból, uczucie palenie lub zwiększa wrażliwość w niektórych obszarach, należy skonsultować się ze stomatologiem i możemy mieć do czynienia z problemem grzybicy lub innych zaburzeń (język geograficzny, na przykład, smarowanie).

środki do domu

Jakie są najlepsze środki na popękanej językiem? Jeśli nie z każdej kłopotliwej objaw, problem można rozwiązać, wykonując kilka prostych wskazówek i środków domu. Tak więc, po pierwsze, trzeba dbać higiena jamy ustnej, w tym czyszczenie języka podczas szczotkowania zębów. To także pomaga zapobiegać infekcjom w języku.

Jeśli pęknięty język towarzyszy cuchnący oddech choroba (Nieświeży oddech), należy użyć pasty do zębów w celu usunięcia nadtlenku bakteria Masz może zostały zgromadzone w szczelinach. Może on być również skuteczne zastosowanie kroplę pasty do zębów dwa razy dziennie, bezpośrednio na języku i przedłużyć.

czosnek i imbir, ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych, są również dobrym lekarstwem. W tym przypadku, obrane, pokrojone i dwa składniki rozdrobnić i dodać do szklanki wody. Otrzymaną mieszaninę należy płukać. Wskazane jest również włączenie do diety pokarmów probiotyki zmniejszenie drożdże, często pojawiające się zagrożenie w przypadku popękanej językiem.

Możesz być także zainteresowany: wrzody na języku: Przyczyny i rozwiązania oraz nuty naturalnych środków do owrzodzenia jamy ustnej.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − 8 =


Danacol laxatif Homme qui se sent femme Oleo rosa mosqueta padron Sarveisontelo إيجابيات الصورة