Ból w lewym boku: Przyczyny i różnice z sercem

ból w lewym boku Jest to uciążliwe, że powoduje zaniepokojenie, ponieważ mamy tendencję do myślenia, że ​​może być atak serca. Jakie są przyczyny początek tego bólu i co Różnice z sercem?

Postaramy się odpowiedzieć na te pytania tak, że przed podobnym bólu, lęku, nie wiedząc, co się dzieje, nie jest dodatkowym problemem. Logiczne jest, że przed bólem w klatce piersiowej, mamy tendencję do tego odnoszą się bezpośrednio z ewentualnym atakiem serca lub problemy z sercem. Właśnie wtedy, gdy pojawia się ból w klatce piersiowej, zwłaszcza po lewej stronie, pierwsze pytanie, które się nasuwa, czy mamy do zawału serca. W obliczu takiego epizodu należy udać się do lekarza, aby wykluczyć, czy nie jest to problem serce. Ale jeśli nie zależy od serca, co może być albo co przyczyny bólu w klatce piersiowej?

Ogólnie rzecz biorąc, objawy ataku serca najczęściej pojawiają się stopniowo, z bólem w klatce piersiowej po lewej stronie, który rozprzestrzenia się na ramię. Oprócz trudności w oddychaniu, Mogą również pojawić się nudności i wymioty. Jeśli objawy te występują -nie należy podkreślić, że w niektórych przypadkach niewydolność serca to powinien iść do pilnego silenciosa- lekarz aby zapobiec dalszym powikłań, takich jak nieodwracalne uszkodzenie tkanka serca i wysokie ryzyko śmierci. W przypadku zawału działać szybko może pomóc zaoszczędzić mięsień sercowy cierpienia nieodwracalne szkody.

Flank pain: Przyczyny

Przyczyny bólu okolicy lędźwiowej może być różne i nie zawsze związane z sercem. ból w klatce piersiowej może przejść do dowolnej powierzchni, zarówno w lewo i prawo, aż do bólu odczuwanego w okolicy brzuch. Oprócz serca, ból w klatce piersiowej przed, nie mogą być dotknięte inne narządy takie jak płuca, mięśni, przełyku, nerwów i ścięgien. Jeśli chodzi o płuca, Ból w klatce piersiowej może być oznaką zatorowość płucna, od A zapalenie opłucnej (Ciężkie zapalenie błony otaczającej te narządy i powoduje ból w klatce piersiowej podczas wysiłku, głęboki oddech lub kaszel), a odma płucna lub zapalenie płuc. Osoby cierpiące na ból w środku klatki piersiowej (czasami nazywane międzyżebrowa ból) często skarżą się, że ten ból zwiększa oddychanie lub kaszel. Ponadto, płuca może mieć również wpływ tzw costochondritis, zapalenie zlokalizowane na skrzyżowaniu żeberka i mostek i że w niektórych przypadkach może powodować wysypkę, ból w klatce piersiowej, ból pleców, zapalenie ścięgien i mięśni, ataki paniki i przyspieszony oddech.

Kolejnym organem gdzie ból może pojawić się także zarówno w lewo i prawo, jak to może być mylone z zawałem serca lub chorób wieńcowych jest żołądek. To może być mylone zarówno jego położenie i czas jej trwania od kilku minut do kilku godzin jest zwykle pojawiają się po posiłku lub przed snem. Zaburzenia mogą one powodować ból w żołądku refluks żołądkowo-przełykowy, nieżyt żołądka, kamienie nerkami skurcze lub zwężenie przełyku.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3


Bol owulacyjny pid Erstatning for kød Kamasutra 2015 photos إيجابيات الصورة عيون منتفخة