zapalenie nerwu błędnego: Objawy i środki zaradcze

Nerwu błędnego jest zapalenie się zmian wpływających na dziesiątą nerw czaszkowy (Całkowity ma 12 par nerwów czaszkowych). Z mózgu, że jest to odpowiedzialny za kontrolowanie układu przywspółczulnego. Ale co to jest za to zaburzenie? Co objawy robi nerw błędny?

Bierze udział w wielu funkcjach, z ruchami faktu ustach, serca czy pocenie się. Nerwu błędnego może być dotknięte różnymi dysfunkcjami i może z czasem powodować wiele objawów, mniej lub bardziej uciążliwe.

Jaki jest nerw błędny?

Nerwu błędnego jest najdłuższym nerw w jego klasie mózgu, rozciągające się od mózgu wzdłuż pnia i w jamie brzusznej. Mamy dwa Vagus nerwy, jednego po prawej, drugiego po lewej stronie ciała ludzkiego. Jest to związane z mózgu, żołądka, brzucha, a nawet serca.

Nerwu błędnego może również powodować, co jest znane jako nerwu błędnego kryzysów, co implikuje bezpośrednio do serca i przejawia niektóre nieprzyjemne objawy takie jak: nadmierne pocenie się, bladość, złe samopoczucie, nudności i omdlenia, a nawet spada.

Stan zapalny nerwu błędnego leczenie

Jeżeli dysfunkcji nerwu błędnego W wyniku kryzys omdlenia, zmniejszyła się częstość akcji serca i ciśnienie krwi, może przepisać lek żadnego konkretnego lekarza.

W przypadku problemów mających wpływ na nerw błędny Jest to bardzo przydatne manewr Valsalvy, który wziął swoją nazwę od lekarza i anatoma, który wymyślił je i powinno być wykonywane tylko przez wykwalifikowanych rąk. Jest to manewr zmusił wyczyszczenie ucha środkowego, który pomaga stymulować Vagus nerwy po obu stronach, na prawo i lewo, w dość skuteczny sposób.

Pamiętaj, że jeśli którykolwiek z tych objawów, a także do dokładnej diagnozy i rozwiązać wszelkie wątpliwości, należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Możesz być także zainteresowany: 10 leki naturalne na relaks nerwy i odkryć znaki, które przewidują załamanie nerwowe.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 + = 45


B12أين يحدث مكان امتصاصه في الجسم Erstatning for kød Madre frasi Massagem na próstata como fazer Perdite di liquido maleodorante ombelico