Wirusowe zapalenie wątroby typu B: objawy, skrzynia biegów, przekładnia i konsekwencje

HBV, zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jest ciężkie zakażenia wątroby spowodowane przez Wirus zapalenia wątroby typu B (HBV), A potencjalnie niebezpieczny wirus, ponieważ może przetrwać do 7 dni poza ciałem, czas, w którym nadal ma zdolność do zakażania człowieka. Wirusowe zapalenie wątroby typu B może mieć poważne wpływ dla zdrowie, powodując możliwy przewlekła choroba wątroby i wysokie ryzyko marskość i rak wątroby. Od 1982 roku posiada Wirusowe zapalenie wątroby typu B, o stopniu skuteczności w zapobieganiu chorobie 95%.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B może być ostry lub kronika. W pierwszym przypadku wirusowego zapalenia wątroby typu B trwa około 6 miesięcy; W drugim przypadku jednak, zapalenie wątroby trwa dłużej niż 6 miesięcy, ponieważ system odpornościowy nie jest w stanie zwalczyć wirusa, zakażenie może stać się przewlekły.

objawy

W ogóle, chociaż objawy mogą się różnić od jednej osoby do drugiej, wirusowe zakażenie wątroby powoduje zmęczenie, słabość, utrata apetytu i poziom emocjonalny, apatia i niechęć do twarzy codzienne obowiązki. Inne objawy, które mogą wystąpić są choroba, ból brzucha, bóle głowy i zmiany odcienia skóry (coraz bardziej żółtawe).

Choroba nie zawsze wyraźnie manifestować, objawy mogą być mylone z innymi patologie we wczesnym stadium, szczególnie w zimie, kiedy prawdopodobieństwo, na przykład, od zarażenia się grypą jest częste, zaburzenie często towarzyszy ból kości, zmęczenie lub gorączka. Inne objawy, które mogą ostrzegają nas problemem wątroba jest zwiększenie ilości moczu, z bardziej intensywnym kolorze, lub kału o jasnym kolorze.

Transmisja i zaraza

Transmisja i zaraza

jak przesyła Wirusowe zapalenie wątroby typu B? Wirus HBV mogą być przesyłane za pośrednictwem krew, mocz, sperma lub inny płyny ustrojowe. Inna możliwość zakażenia jest wymiana strzykawki, wirusowe zapalenie wątroby typu B, ponieważ jest łatwo przenoszone przez punktów zanieczyszczony zakażonej krwi. Nawet przypadkowe laski z zanieczyszczonych igieł może być problemem dla pracowników służby zdrowia.

kobiety w ciąży Mogą one przenosić wirusa do swoich dzieci podczas porodu. Zakażenie jest możliwe w okresie karmienia piersią. Jest jeszcze jedna okoliczność, aby pamiętać, że około 10% pacjentów, którzy są zakażone wirusem nie rozwijają się choroby, chociaż stać przewoźnicy i potencjalne źródło zakażenia dla innych osób.

Ważne jest, diagnozować choroba najszybciej, aby spowolnić ewolucja i uszkodzenie wątroby. Aby zdiagnozować chorobę używany niektóre badania krwi. W szczególności, badania są prowadzone w celu ustalenia, czy możemy przekazać HBV w celu wykrycia obecności przeciwciał przeciwko wirusowi, aby sprawdzić, czy doszło do zakażenia w przeszłości lub mają obecnie choroby. Logicznie rzecz biorąc, jeśli wiemy, tryb przekazywania zapalenia wątroby typu B, to będzie łatwiej uniknąć ryzyka zakażenia oraz podjąć odpowiednie środki ostrożności (ochrona użytku podczas seksu, a nie ponownego użycia igły&# 8230;).

Dla lekarzy, pielęgniarek i personelu służby zdrowia muszą podjąć specjalne środki ostrożności, takie jak rękawiczek, masek i inne zabezpieczenia, aby zapobiec przechodzeniu patogenu od osoby zakażonej na zdrową osobę.

wpływ

Zakażenie wątroby spowodowane przez wirusa HBV może prowadzić do poważnych konsekwencji. w tym marskość, reakcja zapalna prowadzi do tworzenia się tkanki bliznowatej wątroby. To zagraża zdolność organizmu do prawidłowego funkcjonowania. Może również powodować Ostra niewydolność wątroby co w niektórych przypadkach może wymagać przeszczepu wątroby, aby przeżyć. Przewlekłe zapalenie wątroby typu B może obejmować problemy z nerkami, zapalenie naczyń, zapalenie naczyń i raka wątroby.

Możesz być także zainteresowany: Hepatitis C: The silent par excellence choroba i wszystko o bólu wątroby: przyczyny, objawy i środki zaradcze.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 1 =


Content Eruptions cutanees vih Lara lieto Oleo rosa mosqueta padron Perdite di liquido maleodorante ombelico