Porażenie Bella: Co to jest i jak długo?

Porażenie Bella: Co to jest i jak długo? Jest to patologia twarzy, paraliż ramach projektu twarz że chociaż w większości przypadków odnosi się w krótkim okresie czasu (od kilku tygodni do sześciu miesięcy), w innych może być trwałe. porażenie Bella wpływa na funkcję jednego z dwóch trema twarzy (znajdujące ucha), niepełnosprawność, które mogą wpływać na Jakość życia kto cierpi, ponieważ wpływa na niektóre z najbardziej codziennych gestów wolontariuszy z uśmiechem, zamknij i otwórz oczy i smaku żywności.

Jakie są objawy?, Wiek jest czynnikiem ryzyka lub może wystąpić w każdym wieku? porażenie (porażenie nerwu twarzowego), Bell wpływa nerwów twarzy, którego funkcją jest kontrolowanie mięśnie po obu stronach twarzy, mięśnie zaangażowane w gesty jak miga, marszcząc brwi i uśmiechając się. Ale ma bardziej istotną rolę, ponieważ nerw twarzowy jest również odpowiedzialny za przekazywanie impulsów nerwowych do ślinianki i lacrimales. Gdy pojawia się porażenie (stan zapalny nerwu lub obrzęk i późniejsza kompresja) Bell procedury (czuciowych i ruchowych) jest zatrzymany. Przyczyną tego problemu pozostaje nieznana, chociaż eksperci wskazują, między innymi konsekwencją infekcja wirusowa (Zapalenie opon mózgowych) i obecność wirusa opryszczki. porażenie Bella może wystąpić w każdym wieku.

Co jest przyczyną tej choroby objawy? Uszkodzenie nerwu twarzowego może spowodować pojawienie się paraliż jedna lub obie strony twarzy, osłabienie w obszarze zagrożonym lub pojawienie się tików. Inne objawy, które różnią się w zależności od pacjenta, a surowość paraliż, może być suchość z oczy lub usta, spadek powieka (Ryzyko zapalenia spojówek), stałą łzawienie lub utrata poczucia smak, ból głowy, zawroty głowy, trudności z jedzenia lub picia i dzwonienie w uszach. Objawy porażenia Bella zwykle pojawiają się nagle, bez ostrzeżenia, komplikując profilaktykę.

Diagnostyka i leczenie

leczenie porażenie Bella skupia się głównie na wyeliminowaniu uszkodzenia nerwu, za co często są przepisywane leki przeciwwirusowe lub antybiotyki (w niektórych przypadkach podane są kortykosteroidy do zmniejszenia procesu zapalnego nerwów). Leczenie, jeśli przepisane przez lekarza, może być zakończona na witaminę B do wzmocnienia odzysku nerwów.

W tym rozdziale, niektóre punkty badawcze do akupunktury jako sojusznik w leczeniu i wspomagania naprawy ruchliwość mięśni twarzy.

Diagnoza wymaga badania lekarskie oparte przede wszystkim na ocenie stopnia dobrowolnej mobilności mięśni twarzy. Opóźnia diagnozę, specjaliści stresu można zmniejszyć szanse regeneracja, z pacjentami w tych przypadkach kandydaci do leczenia chirurgicznego.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

60 + = 63


Bol owulacyjny pid Content Erstatning for kød Eruptions cutanees vih إيجابيات الصورة