zespół złego wchłaniania: Przyczyny, diagnostyka i profilaktyka

zespół złego wchłaniania: Przyczyny, diagnostyka i profilaktyka. zespół złego wchłaniania charakteryzują trudność jelito cienkie wchłonąć niektóre odżywcze podczas trawienie. Zaburzenie może być bezobjawowa i nie mają widocznych objawów we wczesnym stadium rozwoju. wśród jego demonstracje Wspólna wzdęcia, utrata masy ciała, biegunka lub zmęczenie są włączone. Jakie są przyczyny za tym zespołem?, To można zapobiec?

Trudność z jelita cienkiego do absorpcji lub strawić właściwy sposób wszystkie składniki odżywcze żywność (Witaminy, minerały, białka, węglowodany, itp) podczas trawienia, co jest znane z zespołu złego wchłaniania. Przyczyny, które powodują to są wielorakie. Niektóre mają bezpośredni wpływ na jelita, inni nie mogą jednak utrudniać proces trawienia. Tak więc, zdaniem ekspertów, wśród przyczyn, które wpływają na jelita cienkiego są szkoda w śluzowej jelit (infekcje, choroby zapalne, choroby autoimmunologiczne, uczulenie) jelitowe zmiany naczyniowe lub zmniejszanie powierzchni wchłaniania jelit. Lista kompletować z przyczyn, które nie wpływają bezpośrednio na jelito grube, jako patologii wątroba, trzustka, żołądek, przełyk lub drogi żółciowe, oraz brak jednego lub kilku enzymy trawienne, zaburzenia tarczycy lub cukrzyca.

Jednym z problemów, jak najszybciej zdiagnozować zespół złego wchłaniania jest to, że może ona być bezobjawowy we wczesnym stadium rozwoju. Najczęstsze objawy to odchudzanie, zagadnienia odżywianie, wzdęcia, astenia lub biegunka. W innych przypadkach, objawy będą się różnić, w zależności od rodzaju substancji odżywczych, że nasze jelito cienkie nie może wchłonąć. Tak więc, nie może być złego wchłaniania węglowodany -Z objawy, takie jak wzdęcia lub biegunki przewlekle, z tłuszcze -lacks witamin, zaburzenia widzenia, osłabienie kości, problemy mucosas- The białka -loss masy mięśni, utraty masy ciała, obrzęk ascitis- i złym wchłanianiem witamina B12 -Anemia neurológicas- lub zaburzenia.

Diagnoza jest niezbędna do ustalenia właściwego leczenia i zwalczania objawów, zwłaszcza unikanie problemów niedoborów składników odżywczych. zaburzenia zaburzenia wchłaniania zwykle występuje często w diagnostyce celiakii, choroby Crohna lub zapalenie trzustki.

leczenie

leczenie z zespołem złego wchłaniania może zwalczać przyczynę, która wyzwala go. Również dieta pacjentów należy poddać przeglądowi, ponieważ w niektórych przypadkach może wymagać dodatkowej podaży składników odżywczych nie są prawidłowo wchłaniane przez jelita (poprzez diety lub leków).

profilaktyka

można zapobiec? Przestrzegać zdrowej, zbilansowanej diety pomaga uniknąć tego problemu i do zmniejszenia zużycia narkotyki lub toksyczny (Aby uniknąć uszkodzenia błony śluzowej jelita). Jeśli cierpimy problemy trawienne Kontrole okresowe powinny być wykonywane i śledzić drogę porady lekarza.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 1 =


Content Danacol laxatif Madre frasi Oleo rosa mosqueta padron Sarveisontelo