Jakie są fizyczne objawy anemii?

słabość lub zmęczenie jest jednym z najczęstszych objawów fizycznych niedokrwistości, choć nie jedynym, który może nas podejrzewać rozstroju zdrowia, które powoduje zmniejszyła czerwone krwinki (RBC) lub niskie stężenie hemoglobina krew. Czerwone krwinki odgrywają istotną rolę w organizmie, ponieważ są one odpowiedzialne za transport tlen tkankowej. Gdy zawartość tlenu jest zmniejszona, objawy, takie jak zmęczenie, obniżenie nastroju, senność lub trudności z koncentracją.

Anemia jest diagnozowana z analityka pomiarowych, jako główne wartości, hemoglobiny we krwi. Niedokrwistość jest uważany gdy jest mniej niż 13 mg / dl u mężczyzn i 12 mg / dl w przypadku kobiet. Bierze także pod uwagę inne wartości, takie jak RBC (Wartości normalnej, od 4,2 do 5,5 miliona czerwonych krwinek / mm3) i hematokryt, który jest zdefiniowany jako procent czerwonych krwinek (normalne wartości pomiędzy 40% -55% z mężczyzn i 35% -50% u kobiet).

Anemia to stan, którego nie należy lekceważyć, dlatego ważne jest, aby rozpoznać najczęstsze objawy fizyczne, wśród których, oprócz zmęczenia obejmują łańcuch bladość skóry, częstoskurcze lub trudności w oddychaniu.

objawy fizyczne

niedokrwistość Może się pojawić łagodny lub ostry sposób i odpowiednio jej objawy będą bardziej lub mniej oczywiste. utrata siły fizycznej, Tachykardia, kołatanie serca i duszność (szybki oddech) są typowe dla łagodnej niedokrwistości, jak podkreślają objawy niedokrwistości iść intensyfikacji i dodać inny jak nie ból głowy, zawroty głowy, mrowienie, zaparcie, wypadanie włosów lub blado skóry i błon śluzowych. Bladość skóry może być przedłużony do paznokcie oraz dziąsła. Na przykład, spojówki oka Może to być wskaźnik znak. Jeśli podszewka wewnątrz okolic oczu i powiek jest prawie biały może być oznaką anemii (normalny jest czerwony). Objawami anemii są nie tylko fizyczne, jak możemy również czujesz się bardziej drażliwy lub zniechęcać.

Kiedy więc pojawia się niedokrwistość nagły, na przykład w wyniku poważnego krwawienia, objawy fizyczne, które mogą pojawić się bladość, tachykardia, ból w klatce piersiowej, pocenie się, aw ciężkich przypadkach zapaści naczyniowej.

Możesz być także zainteresowany: Napary do zwalczania anemii i notatki owoce, które zawierają żelazo walczyć anemii.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 74 = 84


B12أين يحدث مكان امتصاصه في الجسم Content Eruptions cutanees vih Lara lieto Massagem na próstata como fazer