Objawy malarii, przesyłanie i profilaktyka

malaria jest endemiczną chorobą zakaźną spowodowane przez celled pasożytów z rodzaju Plasmodium, i przekazywane przez Anopheles komary. Objawy mogą się różnić w zależności od różnych gatunków pasożytów, które powodują zakażenia. ogólnie rzecz biorąc, gorączka Jest to najbardziej charakterystyczny objaw, który może towarzyszyć pocenie, ból głowy i choroba. Malaria jest przenoszona przez ukąszenia owadów i bardzo rzadko się z osoby na osobę. dla leczenie, najskuteczniejszym farmakoterapia są leki przeciwmalaryczne, administracja nie zawsze wymaga hospitalizacji. Spójrzmy bardziej starannie ukryty malarii i jak możemy temu zapobiec. Nieznana choroba w wielu dziedzinach, ale musimy zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy podróżować za granicą, zwłaszcza w krajach tropikalnych.

objawy

Objawy malarii może być zmienna. w faza początkowa Objawy choroby pojawiają się zwykle jako zmęczenie, utrata apetytu i problemy ze snem. Objawy te mogą towarzyszyć dreszcze i gorączka. temperatura ciała podnosi się stopniowo, co prowadzi do wysokiej pocenie się, ból głowy, nudności i ogólny ból.

zakażenie

Zazwyczaj malarii zakażenia następuje przez ukąszenia owadów. okres inkubacja od 10 dni do jednego miesiąca, a najbardziej dokładnej diagnozy dokonuje się poprzez badanie krwi. Analiza może wykryć obecność pasożytów.

profilaktyka

profilaktyka Malaria jest konieczne, jeśli chcemy udać się do obszarów wysokiego ryzyka. moskitiery na oknach i wokół łóżka i produkty odstraszające owady Mogą być proste skuteczne środki, ale. Przed podróżą, zwłaszcza w tropikach, gdzie choroba jest powszechna, dobrze jest porozmawiać z lekarzem w celu podjęcia skutecznych leków w profilaktyka malarii.

wśród narkotyki malarii obejmują, na przykład, chlorochiną i chininę podawane doustnie, przez wstrzyknięcie lub dożylnie. Tylko w tym ostatnim rodzaju administracji konieczne jest, aby zobaczyć szpital dla lekarzy, aby sprawdzić każdą potrzebę integracji płynów, transfuzji krwi lub do wspomagania oddychania. Z odpowiednich leków przeciw malarii można wyleczyć w ciągu dwóch tygodni.

Możesz być także zainteresowany: Vaccines wymaganych do podróży do różnych krajów i dowiedzieć się, jak Ebola jest przesyłany: co należy wiedzieć śmiercionośnego wirusa.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 4


B12أين يحدث مكان امتصاصه في الجسم Corte de cabelo do eserto Homme qui se sent femme Massagem na próstata como fazer Oysho