ocznej lub zapalenie tkanki łącznej orbitalny: przyczyny, objawy i leczenie

cellulitis, zakażenie bakteryjne, może mieć wpływ nie tylko na skórę, również oczy. Cellulit oko, uczestniczy definicje medyczne można podzielić na dwa rodzaje: cellulitis orbitaria i preseptal. Orbital cellulitis może wpłynąć na całą orbitę i często towarzyszy zapalenie oczu i powiek i ból podczas ruchu. cięższy cellulitu uważa się, że Preseptal, co zwykle ma wpływ z tkanek miękkich powieki.

objawy

objawy częstsze tkanki łącznej orbitalne są zapalenie, towarzyszyć ból, z powieki, uciążliwości, które mogą rozciągać się na obszarze policzek; zagadnienia ostrość wzroku, ból podczas ruchu oka, złe samopoczucie, epizody gorączka, i czerwień Powieka.

przyczyny

Oczne cellulit, oprócz wpływu na oczy, może rozprzestrzeniać się na inne obszary twarzy, takich jak nos. Wśród głównych przyczyn może być za cellulitis orbitalny jest zapalenie zatok, i bakterii Haemophilus influenzae odpowiedzialnym, na który już skuteczne zapobieganie osteoporozie, szczepionki Hib. bakteria gronkowce i paciorkowce Mogą one być również za cellulitis orbitalnej. Nie należy też nie doceniać obecność styes lub niektóre szkoda Powieki wytwarzane, na przykład, ugryzienie owada.

Zarówno cellulitis orbitalny jak Preseptal występują częściej u dzieci niż u dorosłych. Konkretnie, cellulitis zazwyczaj występuje u niemowląt, najczęstszą przyczyną przedłużenia powierzchownego zakażenia. Tymczasem cellulitis orbitalny jest bardziej powszechne w preadolescent dzieci, będąc najczęściej zapalenie zatok domu.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz żadnych objawów lub wątpliwości, ponieważ jedna z cech cellulitu oka jest to, że można bardzo szybko rozprzestrzeniać. W najcięższych przypadkach może wpłynąć na widzenie lub ośrodkowego układu nerwowego.

leczenie

Lekarz przepisał leczenie na podstawie antybiotyki, Można również korzystać z niektórych naturalnych środków, aby pomóc złagodzić objawy. W niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie drobnych operacji do kanalizacji lub do odciążenia oczu.

Możesz być także zainteresowany: Zakaźnych Cellulitis: Czym jest to, co sprawia,?.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + = 30


Bol owulacyjny pid Danacol laxatif Erstatning for kød Madre frasi Massagem na próstata como fazer