kifozy przyczyny, leczenie i ćwiczenia korekcyjne

kifoza Jest to warunek kręgosłup Jest on zwykle w okresie dojrzewania pojawiają się, a za poprawne leczenie, Priorytetem jest, aby odsłonić to, co się przyczyny tyłu. Oprócz próbuje rozwiązać te wątpliwości, będziemy również zobaczyć niektóre ćwiczenia korekcyjne.

Z skoliozy i lordozy, kifoza jest jednym z dolegliwości Najczęściej kręgosłupa. Kifoza można zdefiniować jako nieprawidłową krzywizny kręgosłupa, do środkowej i górnej części pleców. Można mieć kilka przyczyn, a zatem cechy osób. W niektórych przypadkach, nawet jeśli kifozy, kręgosłup jest normalne nie do jakiegokolwiek leczenia jest konieczne, a jedynie za pomocą środków takich jak utrzymaniu Prawidłowa postawa, skorygować niewielką krzywiznę. pewny środki zapobiegawcze, a także wdrożyć kilka ćwiczeń korekcyjnych pomoże złagodzić objawy i zapobiec dolegliwość. Skupmy się trochę więcej na temat pielęgnacji, które możemy zrealizować.

Oprócz posturalne-, który rozwija się w czasie i współdziałały w złym posturas-, kifoza może być wrodzony lub strukturalny (Kifoza Scheuemann).

Kifoza występuje wtedy, gdy jest fizjologicznym krzywizna kręgosłupa, między 25 a 45 stopni. Poniżej tych poziomów jest nazywany hypokyphosis. powyżej, hyperkyphosis. Jest to często jest kłopotliwe kifoza lordozy, ale to drugie odnosi się do krzywizny grzbietu z obecnością wyraźnym depresji kręgosłupa w obszarze lędźwiowym.

Ćwiczenia kifozy i środki zapobiegawcze

Z wyłączeniem wrodzonej możliwości, w innych przypadkach krzywizna jest podkreślona w czasie, a więc profilaktyka Jest to strategia, aby kontynuować opóźnienia i, o ile to możliwe, unikać go. łatwy w obsłudze i skuteczne środki, aby zapobiec problem z coraz gorzej. Tak więc w niektórych przypadkach jest to wystarczające, aby poprawić kifozy, przyjmuje odpowiednie postawy -w siedzieć, spać, stanąć przed komputerem lub levantarse- od dzieciństwa. Nawiasem mówiąc, jak usiąść i wykonać pewne zadania, na przykład, pozycja w porze lunchu lub przed televisor- może określić, czy jesteśmy najbardziej narażone na cierpią na problemy z kręgosłupem, zarówno bólu ogólnego i szczególnego. Nie lekceważ lub bagatelizować nieprawidłowe postawy, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży, ponieważ może to być oznaką problemu kręgosłupa.

Jeżeli korekta pozycji nie wystarcza, że ​​istnieją inne środki zaradcze, takie jak praktyki niektórych sport, na przykład pływanie. Wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem o aktywność fizyczna Najbardziej zalecane w zależności od przyczyny wystąpienia kifozy. Można również zdecydować się na konkretny program ćwiczeń, nadzorowane przez fizjoterapeuta.

Wśród ćwiczenia korekcyjne obejmują te oparte na rozciągać się, Powrót sztywne, proste -supported na ścianie, na przykład kończyn górnych, co sprawia, wypukłości i obroty barki. Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha i pleców są również dobrym sprzymierzeńcem dbać o kręgosłup.

Kiedy ćwiczenia nie wystarczy, a także inne środki zawiodą, a krzywizna tyłu jest większy niż 75 stopni, specjalista może zalecić chirurgia do rozwiązania problemu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =


Content Danacol laxatif Eruptions cutanees vih Massagem na próstata como fazer Oleo rosa mosqueta padron