alergii na nikiel: Objawy i środki zaradcze

alergia na nikiel, metal występuje w wielu przedmiotach codziennego użytku oraz niektórych pokarmów, jest Najczęstszą przyczyną wyprysku kontaktowego, To jest bardziej powszechne wśród kobiet. Według Hiszpańskiego Towarzystwa Alergologii i Immunologii Klinicznej, szacunkowo 15% populacji jest uczulone na nikiel.

alergia na nikiel dotyczy głównie ręce, przez bezpośredni kontakt z metalem, ale może również wystąpić w innych obszarach skóry (earlobes do noszenia kolczyków, nadgarstków klamra zegarek lub wokół pępka przyciskiem metalowym spodni) i rozprzestrzenił się na najbliższy , alergia na nikiel nie jest wyleczony, ale mogą być skutecznie leczone. Znając objawy i co robić w przypadku alergii cierpi ten jest równie ważne jak wiedzieć, gdzie ten rodzaj metalu obecnej.

Rozpoznanie alergii na nikiel jest wykonywana z zwanego testu skórnego, i jak nazwa obejmuje umieszczenie plaster na plecy, z substancją, która powoduje alergii, do około 48 godzin. Po tym czasie, skóra jest odkryta i czekać 24-48 godzin do ponownego zbadania go. W przypadku alergii, egzemy będą pojawiały się po zastosowaniu podejrzanej substancji na skórę.

Leczenie alergii na nikiel

Zalecane leczenie jest stosowanie miejscowych kortykosteroidów, stosując je w delikatny masaż na skórze. Profilaktyka odgrywa również ważną rolę, a pomiędzy wskazówek i środków, które mogą realizować to:

  • Ograniczenie kontaktu z niklem, zwracając szczególną uwagę na biżuterii. Przed zakupem należy zawsze upewnić się, co ich skład.
  • Unikaj napojów i żywności zawartych w puszkach.
  • Unikać pokarmów zawierających nikiel.
  • Wymienić przyborów i naczyń, inne niż nikiel.
  • Porozmawiaj z lekarzem, jeśli podejrzewasz możliwej alergii.

Możesz być także zainteresowany: Latex Allergy: objawy, przyczyny i leczenie i odkryć najczęstsze alergie skórne: Objawy i przyczyny.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 78 = 86


Danacol laxatif Madre frasi Oleo rosa mosqueta padron Sarveisontelo إيجابيات الصورة