Calendula Oil: Korzyści i przeciwwskazania

olej z nagietka, jak sama nazwa wskazuje, jest pobierany z roślina ta sama nazwa, znany również jako popularnie jaskier. Jest to roślina, która ma cechy kwiatów żółtego do pomarańczowego i kiełkować wiosną i latem. wśród właściwości olej z nagietka zawiera jako skuteczny ból. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie są jego zastosowania, korzyści i przeciwwskazania.

właściwości

Nagietek zawiera, między innymi, triterpenowe, flawonoidy, polisacharydy, karoteny, fitosterole i kwas salicylowy. te składniki aktywne Również stwierdzono w oleju uzyskanych z roślin, znany zmiękczający i łagodzące. olej z nagietka może być używany do nawodnić suchą popękaną skórę, czerwony i bardzo wrażliwa. W tych przypadkach, olej z nagietka nadaje się również do stosowania na skórę dzieci i osób starszych. dla kobiety, Ponadto, dodatkową korzyścią, ponieważ olej ten jest dobrym sprzymierzeńcem poprawiają koloryt i elastyczność skóry, łącznie z twarzą. Często stres codziennego życia i czynnikami środowiskowymi (zanieczyszczenia, dym tabaka&# 8230;) wpływają na zdrowie skóry, pojawiając bardziej nudne i nijakie. Olej z nagietka jest idealnym miejscem, aby dać nowe życie do skóry i jest przydatna w przypadkach łagodny trądzik. W przypadkach ciężkiego trądziku, przed użyciem go to najlepiej skonsultować się z dermatologiem.

Zastosowania i przeciwwskazania

olej z nagietka może być stosowany sam lub zmieszany z nawilżający zwykle na noc, coraz dać skórze nowy blask w celu złagodzenia głuchy dźwięk. Olej ten jest bardzo dobry dla szyi i dekoltu.

Kobiety karmiące piersią mogą również używać oleju Calendula w profilaktyce i leczeniu pęknięć i nawilża delikatną skórę dziecka. Co do przeciwwskazań, należy zauważyć, że w przypadku poważnych chorób skóry, takich jak trądzik czy zapalenie skóry, dermatolog powinien być konsultowany przed.

Jak przygotować

Olej z nagietka może również przygotować w domu z kwiatami. W tym celu musimy 100 g wysuszonych kwiatów nagietka mieszać się pół litra słodkich migdałów. Mamy nagietka w szklanym słoju ze szczelną pokrywką okucia, pokrycie kwiaty z oleju i zamknąć butelkę dobrze. Wstrząsnąć butelką raz dziennie i pozostawić butelkę na miesiąc. Po tym czasie przecedzić olej za pomocą delikatnego płótna i przechowywać w butelce z ciemnego szkła.

Możesz być także zainteresowany: olej kokosowy: właściwości skóry i odkryć olejki eteryczne, aby zatrzymać wirusa i wzmocnić obronę.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1


Content Eruptions cutanees vih Massagem na próstata como fazer Oleo rosa mosqueta padron Sarveisontelo