Ból żeber: Możliwe przyczyny i kiedy się martwić

ból żebro jest jedną z najczęstszych dolegliwości i wpływają na wszystkie kości, wraz z kręgami i mostka postaci klatki piersiowej. Chociaż zazwyczaj z powodu przeciążenia stawu lub mięśni w obszarze lub udaru mózgu, jest to ból, że nie należy lekceważyć, ponieważ może to być objawem innej choroby zdrowotnej cięższym.

Ból żebra mogą być spowodowane wieloma przyczynami, więc należy skonsultować się z lekarzem, jeśli utrzymuje się dłużej niż dwa dni, staje się powtarzalny lub jeśli występuje, na przykład, kaszel lub oddychaniu. Położenie ból (w prawo lub w lewo, ból żebro pod żebrami&# 8230), intensywność i objawy towarzyszące określenia przyczyny lub stanu związanego z bólem żeber.

Ból spowodowany costochondritis staje się bardziej intensywny oddech, nawet uniemożliwia jakikolwiek ruch. Może on pochodzić towarzyszy stan zapalny i potrwać kilka tygodni, aby w pełni przekazać. Costochondritis mogą być związane z innymi zaburzeniami takimi jak łuszczycowe zapalenie stawów, lub pojawiają się przez stres lub po doznaniu mocny cios emocjonalny.

Kaszle obolałe żebra

Może to być spowodowane małe pęknięcie spowodowane przez nagły ruch lub udaru mózgu lub posiniaczona powierzchni żebrowej. Nawet kaszel przez kilka dni może spowodować małą szparę w żebrach.

Ból w lewej żeber bocznych

Najczęstszą przyczyną bólu w lewej żeber jest uszkodzenie lub złamanie, ale nie tylko, dlatego, że gdy ból znajduje się po lewej stronie i na żebra mogą być związane z problemem śledziony.

Ból pod żebrami

Ból pod żebrami mogą być związane z dwoma zaburzeń przeważnie płci żeńskiej, ich częstszego występowania u kobiet. Jest fibromyalgia i osteoporozy. W pierwszym przypadku, uszkodzenia mięśni może spowodować ból w żebrach. Osteoporoza, osłabienie struktury kości oraz zmniejszenie gęstości mineralnej kości, może powodować ból i pod żebrami na lewym boku. Gastro również powodować bóle zlokalizowane w tym samym regionie.

Ból w odpowiednich żeber

Ból prawego żebra mogą być związane z chorobami nerek, trzustki, dodatek, lub ze względu na zaburzenie kości, w żebra lub biodra.

Możesz być także zainteresowany: angielskim Pain: przyczyny i środki zaradcze i odkryć 10 naturalnych środków na ból szyi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 − 69 =


Bol owulacyjny pid Erstatning for kød Kamasutra 2015 photos إيجابيات الصورة عيون منتفخة