Algofobia: Adresowanie strach przed bólem

Lęk przed bólem algofobia

Algofobia: Adresowanie strach przed bólem. Ból, choć nieprzyjemne, uciążliwe i nieprzewidywalny, również odgrywa kluczową rolę. I który jest odpowiedzialny za poinformowanie nas, że coś jest nie tak. Ale poza bólem, kiedy strach i poczucie, że ogranicza nas bloki działać mamy do czynienia co w terminologii medycznej, nazywa algofobia The emocja uporczywy, zaburzenia i nieuzasadnionego na ból. fobia które mogą być tak wyniszczające jak ból sam w sobie, kluczowe jest, aby zbliżyć go prawidłowo.

Jak niewygodne jest to konieczne, co może wydawać się paradoksalne. Mówimy o mechanizmie bólu odpowiedź nasz ciało ostrzega nas, że coś jest nie tak. Ból jest irytujące, aw niektórych przypadkach przewlekłych, ale dla niektórych pacjentów problem wykracza poza bycie strach odczuwania bólu lub cierpienia, co może być naprawdę wyłączającą. Termin medyczny dla tego nieuzasadnionego strachu i emocji na nieokreślony ból, niezależnie od przyczyny, jest algofobia.

Według Hiszpański Society of Pain, Stoimy przed główną przyczynę konsultacja lekarska. Ból może przyjąć inny formularze. Z jednej strony możemy mówić o bólu wynikającego neurologiczne -provocado przez nerwy i ból ostry, co może prowadzić do przewlekłego bólu, jeśli nie są odpowiednio leczona. W przypadku ostrego bólu, kluczem jest do zindywidualizowanego leczenia, ponieważ próg bólu jest różna dla każdego pacjenta. W rzeczywistości, badania naukowe sugerują, że odczuwanie bólu różni się znacznie pomiędzy osobami mieszkającymi w szczęśliwym środowiska przed tymi, samotny lub predyspozycją do depresja.

Specjaliści miejscu, konstrukcja i ból Jakość życia Nie ulega wątpliwości, podobnie jak osoby z gorszym bólem dostrzec własnego zdrowia, zarówno pod względem fizyczny jako emocjonalny. W rzeczywistości, emocje również odgrywać rolę, nawet w takim wspólnym bólem głowy jak -Na który nawiasem mówiąc my, kobiety są bardziej narażone, zarówno predyspozycje genetyczne jako hormonalnie materii, dlatego ważne jest, kiedy adresowanie bólu, niezależnie od tego, czy były epizody depresji lub lęku, stres, nawet inne czynniki, takie jak spożycie alkoholu lub tabaki lub stopnia zadowolenia osobistego i zawodowego może wpływ.

Chociaż w niektórych przypadkach -Zawsze zabiegów medycznie receptę farmakologiczny (Paracetamol, niesteroidowe środki przeciwzapalne i nacieki opioidów), mogą być wymagane w przypadku innych, nie zawsze umożliwiają osiągnięcie pożądanych efektów. Innymi słowy, biorąc leki muszą być kontrolowane w celu zapobiegania Stanu staje przewlekłą, wymagająca wyższych dawkować dla leków odniosły skutek.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 2


Homme qui se sent femme Oleo rosa mosqueta padron Sarveisontelo إيجابيات الصورة عيون منتفخة