20 słów kluczowych, trzeba wiedzieć, aby zrozumieć lekarzowi

Kiedy poszliśmy do gabinet lekarski nigdy nie możemy zrobić, to zostawiam wątpliwości, zarówno w diagnostyce i leczeniu. Wątpliwości, że w wielu przypadkach są spowodowane tym, że lekarz nie wyjaśnia, czy dlatego, że pacjent nie pyta. Lekarze używać terminów, że pacjenci nie zawsze są związane, co sprawia, że ​​pobyt z wieloma wątpliwościami. Aby zrozumieć swojego lekarza i utrzymać wszystko jasne, oto lista 20 najczęstszych słów techniczne:

 1. biopsja: To zakłada małą część tkanki do badania, ukazując jego zmiany i diagnozowania chorób.
 2. sinica: To kolor tkanki do purplish z braku podaży tlenu do krwi spowodowane przez pewne choroby lub zatrucia.
 3. uprawa: Technika znać pochodzenie kiełków wykryte w moczu, krwi lub innych płynów ustrojowych. Hodowlę można wyizolować patogenu.
 4. miękki dietaZalecana w leczeniu niektórych zaburzeń, co to jest dokładnie? Jedzenie biorąc mniej spójne i łatwo przyswajalne, aby dać sobie przerwę na przewodzie pokarmowym. Pokarmy, takie jak biała ryb, zbóż, warzyw lub produktów mlecznych, które nie powodują podrażnień i minimalnie stymulują wydzielanie soku żołądkowego.
 5. ciecz dieta: Dieta wyeliminowanie pokarmów stałych, zwykle podczas choroby jelitowe są diagnozowane. Jest również stosowany do uwodnienia pacjentów przed i po niektórych badań medycznych lub operacji.
 6. dysfagia: Trudności w połykaniu. Zmiany chorobowej w przełyku lub zmiana w żebra mogą być z tyłu.
 7. duszność: Uczucie duszności, które powoduje trudności w oddychaniu. Jest to spowodowane przez subiektywne przyczyny.
 8. pozamacicznej: Określa położenie w tkance lub narządów ciała na miejscu, zwykle w związku z wrodzonymi wadami. Może również wystąpić z ciążą, gdy zapłodnione jaja wszczepy poza macicą.
 9. obrzęk: Zatrzymanie płynów w tkance powoduje dalsze zapalenie.
 10. niedokrwienie: Zaprzestanie przepływu krwi w danej tkance. Gdy ustąpi, może to prowadzić do śmierci czynnik ryzyka udaru tkanka samopoczucia.
 11. hemoglobina: Białko ujawnia jeśli istnieje problem niedokrwistości. Jest on obecny w krwinkach czerwonych i umożliwia transport tlenu we krwi. Przez analitycznego wartości mierzonej.
 12. hiperglikemia: Zwiększenie stężenia glukozy we krwi. Najczęstszą przyczyną jest cukrzyca.
 13. hipoglikemia: Wręcz przeciwnie z powyższym zmniejszenie stężenia glukozy we krwi. Może to nastąpić w wyniku leków w przypadku diabetyków, wśród innych powodów.
 14. zwichnięcie: Zwichnięcie kości tworzących staw.
 15. percentyla: Parametr statystyczne wykorzystywane do porównania szczególną wartość dla ogółu populacji. Tak więc, na przykład, jeśli dziecko jest w 25. percentyla oznacza, że ​​75% dzieci w ich wieku są wyższe od niego.
 16. zgaga: Burning lub pieczenie w okolicy klatki piersiowej. Jest to spowodowane zbyt kwaśnej treści żołądkowej.
 17. skurcz serca: Definiuje ruch skurczu serca, aby przenieść i cyrkulację krwi w całym organizmie. Kiedy mówimy o nadciśnieniu rozumiemy to.
 18. rozkurcz: Wręcz przeciwnie do powyższego, rozluźnienie mięśni serca. Innymi słowy, mamy na myśli, gdy mówimy o niskim ciśnieniu krwi.
 19. szum w uszach: Czujesz szum w uszach i głowie bez widocznego lub zewnętrznej przyczyny.
 20. OB: Jest to test, który mierzy szybkość, przy której krwinki czerwone złożeniu. Test przeprowadzono w zaburzeniach zapalnych, zakaźnych lub nowotworowych diagnostycznych.

Możesz być także zainteresowany: Do 10 pytań należy zawsze skonsultować się z lekarzem i odkryć 10 błędów medycznych, które mogą się przydarzyć.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 − = 74


Content Eruptions cutanees vih Kamasutra 2015 photos Sarveisontelo إيجابيات الصورة