Dlaczego dźwięk kolana Powodów do obaw

¿Kolana dlaczego dźwiękowe a nawet ranią? Pęknięcia lub zatrzask stawów, szczególnie podczas wspinaczki lub malejąco schody, które może ujawnić lub zużycia degeneracji chrząstki. wspólne dźwięki Są one częstsze u kobiet ze względu na większą elastyczność w stawach, chrząstek, mięśni i ścięgien (tzw nadmiernej ruchomości).

Kolana są większe stawy, a także tych, które mogą cierpieć bardziej w miarę upływu czasu, przyrost masy ciała lub nadmiernego wysiłku. Co skrzypienie kolana powinny się martwić?, Kiedy?

Przyczyny awarii na kolanach

skrzypienie ból kolana Może on występować w tkankach otaczających stawy (ścięgna, na przykład), wraz z podobnym znaczeniu, gdy coś utknie. W tych przypadkach, łagodne rozciąganie pomocy.

Schrupać kolana przez redukcję mazi stawowej, płyn znajduje się w stawach, które smarowych działanie i zmniejsza się tarcie pomiędzy nimi.

Co zrobić, gdy skrzypiące kolana?

  • delikatne ćwiczenia To jest dobre dla wzmocnienia mięśni i stawów, rozciąga nogi na 10-15 minut przed i po każdej sesji. Ważne jest, aby nie zmuszać, a jeśli czujesz ból, to najlepiej, aby zatrzymać.
  • Aby złagodzić ból, kładziemy lewą noga zgięta i rozciągnięta w prawo. Podnieś prawą nogę powoli i delikatnie, i utrzymanie pozycji przez kilka sekund. Dolna i powtórz z drugą nogą.
  • Przyjąć właściwą postawę ciała i uniknąć pozostawania zbyt długo siedzi z kolanami gięte, ponieważ utrudnia krążenie krwi i zwiększa ryzyko ścięgna.
  • Uwzględnić w diecie Pokarmy bogate w przeciwutleniacze (nasiona jagody, winogrona&# 8230;) pomaga łagodzić brzuszków kolana i wzmocnić mięśnie i stawy.
  • Jeśli skrzypienie kolana towarzyszy dokuczliwy uczucie bólu nie ustępują w kilka tygodni, należy skonsultować się z lekarzem.

Możesz być także zainteresowany: Napary łagodzić ból stawów i wszystko o bólu żeber: możliwych przyczyn i kiedy się martwić.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 5


Danacol laxatif Eruptions cutanees vih Madre frasi Massagem na próstata como fazer Oleo rosa mosqueta padron