8 rzeczy, które warto wiedzieć o brodawki

Pojawienie brodawki Jest o wiele więcej wspólnego niż nam się wydaje. Przyczyną jest wirus, specjalnie wirus brodawczaka ludzkiego. Kiedy umrze, zazwyczaj znikają na własną rękę, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy zwracać uwagę. Są one zwykle zaokrąglone i mogą się pojedynczo lub w grupach.

  1. Gdzie są wyświetlane?Zwykle pojawiają się na skórze, w dziedzinach takich jak twarzy lub rąk (z dodatkiem jest nieestetyczne), ale może również zrobić w innych częściach ciała, od stóp do intymnych obszarach. W tym ostatnim przypadku, brodawki są często towarzyszy odczuwania bólu. Mogą one spowodować obrażenia narządów płciowych (szyjki macicy, śluzówki pochwy,&# 8230;). Istotne jest, aby skonsultować się z lekarzem, aby je kontrolować i zastosować odpowiednie leczenie.
  2. Są zaraźliwe?: Wirus brodawczaka jest transmitowany przez zakażenia, albo przez bezpośrednie zakażenia skóry lub błon śluzowych. Transmisja może również nastąpić poprzez dzielenie obiektów, takich jak narzędzia do manicure lub ręcznikiem, na przykład. Brodawki twarzy lub rąk jest bardziej skomplikowana niż chorować, chyba że wytwarzany kontakt ma ranę lub wyciąć. Brodawki narządów płciowych są łatwiejsze do rozprzestrzeniania się.
  3. Jak je rozpoznać?: Najczęstsze brodawki zwykle mają zaokrąglony kształt, szorstką i zazwyczaj pojawiają się na rękach i kolanach. Na twarzy i nogach są zazwyczaj płaskie brodawki. Dla stóp, mogą one rosną do wewnątrz, powodując uczucie bólu podczas chodzenia. Innym miejscem, można go ukryć pod paznokciami i paznokci (w tym przypadku z reguły bardzo małe) i na powieki lub szyi (bliżej). Chociaż te brodawki są zwykle łagodne, należy skonsultować się z lekarzem.
  4. Lub wyciąć lub oderwać: To jest właśnie to, czego nie może zrobić, ponieważ może to sprzyjać rozprzestrzenianiu się do innych części ciała przez krwawienie lub cięcia instrumencie.
  5. Jak można je leczyć?Chociaż, jak wspomniano, zazwyczaj znikają same (może potrwać miesiące, aby to zrobić), możemy również użyć jakiś rodzaj leczenia dermatologicznego, takie jak querolíticos zabiegi dostępne w aptekach. Dla brodawki uciążliwe (ból, swędzenie), można zastosować inne metody leczenia, takie jak laser lub kriochirurgii (zwłaszcza w przypadku podeszwowego).
  6. Brodawki na intymnych obszarów: Zwykle pojawiają się w grupach, a także zauważyć, dotyk mogą towarzyszyć inne objawy, takie jak ból, swędzenie lub pieczenie. Dla kobiet, zwykle pojawiają się w obszarze szyjki macicy lub pochwy. Te brodawki trzeba zwrócić szczególną uwagę.
  7. Może powodować raka szyjki macicy?: Brodawki są zawarte między szczepami wirusa brodawczaka niskiego ryzyka. Ponad 95% przypadków nie mają większych komplikacji.
  8. Można ostrzec czerniaka?: Brodawki, jako takie nie mają nic wspólnego z tym typie guza, z wyjątkiem jego podobieństwa do początkowego ogniska czerniaka (mole wzrostowej i szybko się zmienia, zwiększenie wysokości jak brodawki). Powinien udać się do dermatologa jak najszybciej, ponieważ można go usunąć bez większych komplikacji, jeśli wykryty wcześnie.

Możesz być także zainteresowany: Jak usunąć brodawki skóry z domu środków.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =


Bol owulacyjny pid Content Danacol laxatif Eruptions cutanees vih Madre frasi