obfity zasada: Znaki muszą martwić

ciężkie okresy Mogą być to pewny znak, że coś jest nie tak. Ale co, jeśli weźmiemy pod uwagę, że reguła jest bardziej obfite niż zwykle? Jeśli pad moczone lub bufor godzinowa po zmianie nawet w nocy; Obecność skrzepy lub większe poczucie zmęczenie Mogą one wskazywać na istnienie zaburzeń, od ewentualnej obecności mięśniaków lub torbieli pierwszą zapowiedź, że menopauza jest blisko.

problemy ginekologiczne częstsze, a jej objawy to ciężkie okresy, są mięśniaki macicy lub mięśniaki, polipy (Nieprawidłowego miesiączkowania błony śluzowej), a niektóre torbiele jajnika. Należy również pamiętać, że mogą wskazywać na problem z innego narządu. Jest to przypadek, na przykład, brak równowagi hormonalnej lub zaburzenia tarczycy. Mogą istnieć inne przyczyny, które powodują wzrost reguły, takich jak pewne choroby krwi, dzięki czemu niektóre leki (przeciwkrzepliwe i przeciwzapalne), albo problemy z urządzeniem wewnątrzmacicznym (IUD). Jeśli zauważymy, że reguła jest bardziej obfite niż zwykle, a przede wszystkim nigdy wcześniej nie mieliśmy tego problemu, wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem, aby odsłonić prawdziwą przyczynę.

Reguła obfite i menopauza

Menopauza nie przychodzi z dnia na dzień. Co najmniej dwa lub trzy lata przed pierwszym uruchomieniem niedostosowanie w cyklu miesiączkowym, zarówno w wielkości i częstotliwości. Wynika to nosić jajników, które są stopniowo traci energię. To przekłada się na zmiany przepisów, może być dłuższy i obfita, lub krócej, może być nawet miesiące, kiedy nie pojawia się. Ten rodzaj niedopasowania jest zwykle towarzyszą inne objawy, jak płukania, obrzęk i zmiany masy ciała, utrata snu i zmiany nastroju. Na tym etapie ważne jest, aby dbać dietę, ćwiczenia fizyczne i odwiedzić ginekologa w celu rozwiązania ewentualnych skutków menopauzy.

inne czynniki

Inne czynniki wpływają również typ reguły. Tak więc, zarówno genetyka jak wiek wpływać wiele. Ale nie zawsze, kobiety, których matki lub babcie zawsze miały ciężkie okresy lub długie cykle miesiączkowe będzie bardziej prawdopodobne, aby odziedziczyć ten warunek. Jak już wspomniano, menopauza ma również wiele do zrobienia, chociaż nie jedynym etapem życia, które mogą powodować zmiany w regule. W pierwszych dwóch latach rządów, zasada jest zwykle dłuższe i obfite. Coś podobnego dzieje się przypadki kobiet z problemami nadwaga lub otyłość, ze względu na większą ilość hormony obiegowej.

W skrócie, gdy utrata krwi jest nienormalne, zwłaszcza gdy są one ingerować w naszym codziennym życiu i uniemożliwiają nam prowadzenie normalnego życia, musimy być czujni i skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy jest to poważny problem, lub po prostu niedopasowanie.

Możesz być także zainteresowany: obfitej art 15, które wyjaśniają przyczyny i bolesne zasady: przyczyny, objawy i kiedy się martwić.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 + = 31


Content Danacol laxatif Madre frasi Oleo rosa mosqueta padron Sarveisontelo