Postawy do medytacji: Najbardziej zalecany

Postawa jest ważna w medytacji. Prawidłowa postawa, z powrotem wyrównane, pozwala na przepływ energii kręgów i mięśni ciała, można swobodnie oddychać i owocna medytacja, gdzie ciało i umysł wprowadzić stan spokoju równocześnie. W rzeczywistości, słaba postawa sprawia, że ​​czujesz się nieswojo może dokonać spadek koncentracji, skupiając się na obszarach, takich jak ból szyi lub pleców. Więc dzisiaj proponujemy przewodnika wiedzieć Jakie pozycje są najbardziej zalecane do medytacji i jak je prawidłowo.

Siedząc pozycji medytacyjnej

Siedząc postawy jest jednym z najbardziej zwykły medytować, nawet wiele szkół medytacji jako najlepszy punkt. A na pewno właściwa postawa siedzenia sprzyja koncentracji oraz naprężeniowy. Jednak podstawowym problemem tego podejścia jest to, że nie zawsze prawidłowo, nawet wiele obrazów, które zazwyczaj oferują nam o pozycji siedzącej medytacji są błędne.

Jedną z pozycji siedzącej medytacji jest źle jest ze skrzyżowanymi nogami, bez podkładki, z szyjka lekko napięte i ramiona i ręce tworząc Ohm symbol. Jeśli masz tendencję do myślenia tak, pewnie skończy się z bólem szyi i plecach, nawet w biodrach i nogach. I pozycji ramion i szyi jest faworyzowanie powstawania naprężenia na całym ciele. Na pewno tam medytować z powrotem, ale to nie znaczy, że jesteśmy w napięciu.

Ponadto, Nie daj się pod wrażeniem dziwacznych pozycjach Super jogini, czyli generalnie poza zasięgiem większości śmiertelników, oprócz tych pozycji są przeznaczone do konkretnych medytacje i określonym czasie, a nie dla zwykłych medytacjach. Można sobie wyobrazić, jak medytować w tej ilustracji @Yoguineando?

Jak prawidłowo siedzieć pozycji medytacyjnej

Jeśli chcesz medytować siedząc, należy rozważyć niektóre wskazówki zrobić to dobrze. Uwaga!

Choć najlepiej jest wykonać na ziemi, aby być w kontakcie z elementu ziemi symbolicznie, jeśli masz problemy z kolanem lub kosztuje znacznie przekroczyć je, być może sytuacja na ziemi nie jest najbardziej zalecane dla Ciebie. również można medytować siedzi na krześle, którego wysokość jest na tyle wysoki, aby nie mieć swoje kolana i niskie na tyle, że stopy mogą spocząć na podłodze bez problemów. Zdjąć buty i wspiera podeszwy stóp na ziemi, do elementu ziemi nadal obecne w medytacji.

Jeśli pójdziesz do medytując na podłodze a ty nie jesteś ekspertem, jogin z dużą elastycznością, zaleca się używanie zafu lub medytacja poduszki. Każdy ośrodek powinien mieć disponiblescojines medytacja dla wszystkich uczestników, a jeśli wolisz, aby medytować w domu, na rynku można znaleźć je w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Można nawet zrobić to samemu.

Poduszka że medytacja pomaga kolana nie cierpią Tak więc podczas gdy ty siedzisz i wysokość są uzależnione od potrzeb. Muszą być trochę ciężko, Twardość zwykle uzyskuje się przez wypełnienie z włókien naturalnych. Przed zakupem jednego, spróbuj ręczniki, twarde poduszki, które masz w domu lub z książką i ręczniki znać wysokość, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zdjęcie: Pinterest.

Na ziemi, jest idealnym skrzyżować nogi, ale jeśli nie jogin nie martw się, ponieważ istnieje kilka pozycji ze skrzyżowanymi nogami, nie wszyscy są tak skomplikowane:

  • Birmańska postawa: Siedząc na poduszce medytacyjnej zafu lub umieścić swoją lewą stopę przed poduszką, a następnie prawą stopę przed tym. Nie trzeba skrzyżować nogi. Jest to najprostszy skrzyżowanymi nogami. Zdjęcie: Pinterest.
  • Lotus czwarta postawa: Podobnie jak birmański ale wspiera lewą nogę lekko po prawej łydki.
  • Pełna lotus postawy: Jest to pozycja, w której słynny nogi są skrzyżowane. Począwszy od czwartego lotus postawy, przejście prawą nogę na lewą łydkę, a pod lewą stopę. Jest to pozycja, która daje większą stabilność ciała, ale Jest to najtrudniejsza rzecz do zrobienia. Jeśli nie czujesz się komfortowo, nie zmuszaj się. Ilustracja: Pinterest.

Powrót, głowy i szyi musi być wyrównane, bez opierając się ani do przodu, ani do tyłu lub na boki. Plecy powinny być proste, ale to nie znaczy, należy rozciągnąć szyi w górę. Można spróbować zrobić postawy oparł się o ścianę, aby poczuć i zrozumieć, w jaki sposób umieścić swoje plecy. Ramiona powinny być na tej samej wysokości a ręce powinny być poziom symetrycznie tak, że mięśnie są zrównoważone.

Ramiona powinny mieścić się na udach, tak że nie będzie naciskać na ramionach. Można to zrobić każdy z symboli medytacji rękami, każdy ma określony zamiar. Ale jeśli jesteś początkujący, po prostu wspiera swoje ręce na udach lub sprawić, że Tradycyjna postawa buddyjska, z jednej strony na drugą, to jest bardzo wygodne i można cieszyć się medytacji.

Zamknąć usta lekko rozchylone, ale zachować zęby i język do podniebienia usta, z końcówką z tyłu górnych zębów. Jest to kluczowe znaczenie dla uwolnienia napięcia szczęka.

Jeśli to kosztuje Ci zasnąć podczas medytacji, można oczy uchyloną, pozwalając pewne światło w twoich oczach, ale bez bycia denerwujące. De forma eesta trudniej jest zasnąć.

belka trzy głębokie oddechy przed rozpoczęciem medytować, myśląc o zamiarze medytacji. Teraz, jeśli jesteś już prawidłowo ustawione, aby rozpocząć medytację. Pamiętaj, że jeśli coś rozprasza trzeba pozwolić jej odejść i zająć się swoim zamiarze medytacji. Zdjęcie: @yoguineando

leżącej pozycji medytacyjnej

Nie zwykły, ale niektórzy instruktorzy używać go kierowanych rozważania takie jak Joganidra, wizualizacje i złagodzenie na koniec intensywnym zajęciach jogi.

Jeśli żadne z tych działań, należy wykonać leżącego twarzą do góry, najlepiej na podłodze na matę do jogi. Połóż ręce wzdłuż ciała, bez napięcia i dłonie na sufit. Twoje stopy powinny być rozluźnione i lekko na zewnątrz. Przed rozpoczęciem medytacji jest oddychać głęboko i relaks każdą część swojego ciała, zwrócenie uwagi na obszary, które czują się napięta im odpocząć i utrzymać w zdrowym stanie odprężenia.

Wreszcie, należy pamiętać, aby być cierpliwym, kiedy medytować, medytacja wymaga praktyki i czasu.

Zdjęcie: @yoguineando

Możesz być także zainteresowany: Medytacja: Porady dla początkujących i najlepsze aplikacje medytować


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 4 =


Bol owulacyjny pid Danacol laxatif Erstatning for kød Madre frasi إيجابيات الصورة