Dieta z witaminą D: Jak i ile wziąć


  Czy to możliwe, schudnąć biorąc witaminę D i bez pracy? Jeśli trzymać się pewnych ostatnich badań, musiałby łykać codziennie 5 mikrogramów witaminy D w celu utrzymania waga pod kontrolą i uniknąć dodatkowych kilogramów. Witamina D, znany jako supervitamina, jest wyjątkowym sprzymierzeńcem odchudzania, ponieważ pomaga aktywować metabolizm, walka obrzęk odpowiedzialny za gromadzenie tłuszczu i wspomaga sytość. Bardzo ważne jest, aby spożywać odpowiednie ilości witamin, w tym przypadku witaminy D, nie przekraczając dawki, ponieważ nadmiar może mieć niepożądane skutki. Sprawdź, czy nasza dieta ma niezbędną podaż witaminy, powinien wiedzieć, co Pokarmy bogate w tę witaminę.

  1. dużo witaminy D należy spożywać

  Witamina D pomaga spalić tłuszcz, aktywować metabolizm i zwiększenie napięcia mięśniowego. Zalecana ilość to 5 mikrogramów dziennie, i tylko przez ograniczony czas, można zwiększyć ilość. Zbyt wiele może powodować nudności, zawroty głowy i inne efekty uboczne.

  2. Witamina D w rybach

  świeże ryby Jest to jeden z główny źródła witaminy D. Tak więc, na przykład, łosoś, tuńczyk, anchois i śledzie są jednymi z najbogatszych w tej witaminy ryb. Filet 100 g tuńczyk na przykład, zawiera 16 mikrogramów witaminy D.

  3. Witamina D w owocach i warzywach

  Witamina D w połączeniu z wapń, Występuje on głównie w owocach i warzywach. W celu zachowania jak najwięcej składników odżywczych, pod warunkiem, że lepiej jest surowe lub bardzo krótkim gotowaniu jedzenia. Wybierz zielone warzywa liściaste, orzechy i grzyby.

  4. Witamina D w pełnoziarnistych

  Witamina D jest również obecny w pełnoziarniste, Płatki pszenica, owies otręby (bez przekraczania dawki dzienne). Są one idealne do jedzenia śniadanie lub piknik, pomaga nam utrzymać pod kontrolą nerwowego głodu, który prowadzi do podjadania między posiłkami.

  5. Witamina D w jajach

  jajko Jest zdrowsza pączek i jaj, chociaż w tym przypadku stawiamy na żółtka, ponieważ zawiera około 5 mikrogramów witaminy D. Mogą być jedzone gotowane lub używane do wzbogacania sałatkę. Jednak nie należy przekraczać zalecanej trzech jaj kwotę tygodniu.

  6. Witamina D w mleku

  mleczarnia Są również dobrym źródłem witaminy D, choć w tym przypadku wskazane jest, aby wybrać nabiału niska zawartość tłuszczu -do lepszej opieki dla wag. Tam też są wzbogacone w witaminę D. Mleko Jak na jedzenie, to jest również dobre włączenia do diety mleka roślinnego.

  7. Witamina D ze słońca

  Zwłaszcza w zimie nasze rezerwy witamina D Można je zmniejszyć, a do tego nie ma jak dobry spacer w środku dnia do skorzystania z promieni słonecznych. trzeba tylko wydać około 15-20 minut dziennie, wykonywać również bardzo zdrowe. Słońce aktywuje syntezę witaminy D.


  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  26 − = 18


  Content Eruptions cutanees vih Massagem na próstata como fazer Oleo rosa mosqueta padron Sarveisontelo