„Mój syn nie chce komunii”: Argumenty za i przeciw

Pierwsza Komunia tradycyjnie sakramentem wykonywane wszystkie dzieci bez wyjątku, ale teraz obraz zmienia się wiele. Coraz więcej rodziców zmierzyć moment, przybywających w odpowiednim wieku, aby rozpocząć katechezę dzieci odmówić udziału. I istnieją nawet chwile, kiedy zaczynają wychodzić z ciekawości, ale szybko się nudzą i mówią, że nie chcą przyjąć Komunię. Jako matka, można by pomyśleć, że w końcu może być zła decyzja, ale również czuć chcesz respektować ustaleń dziecka. Czy znajdziesz się w sytuacji, w której Dziecko nie chce, aby do Pierwszej Komunii? Dajemy Argumenty za i przeciw więc wiesz, co robić.

Argumenty na rzecz respektowania swoich decyzji

Są chwile, kiedy matki pomieszać fakt Trasa do naszego syna ku przyszłości, która lepiej z siłą zrobić coś, czego naprawdę nie chcesz, stając toksycznych matek. Najlepszą rzeczą jest to, że czujesz się z nim rozmawiać a, Jeśli naprawdę myślisz, że jest ważnym sakramentem, stara się wyjaśnić, dlaczego należy zrobić. Jeśli dziecko nadal nie chce, aby to zrobić, to nie zaleca się, aby zmusić mnie do niego. Pamiętaj, że dzieci mają dziś dostęp do znacznie więcej informacji z którego mieliśmy, więc może on być utworzony opinię, który jest bardzo pozytywny wpływ na rozwój. Dlatego musimy zacząć oceniać decyzje naszych dzieci, a zwłaszcza w sferze religijnej, bo dla nich jest to bardzo trudne do zrozumienia. Ponadto, należy pamiętać, że dziecko w tym przypadku jest bogactwo darów dla niego przyjemność z sensacyjnym menu i pewnego dnia będziesz cieszyć się dużo, tak że niezrzeczenie Wszystko to jest przemyślanej decyzji dla niego to nie jest całkiem proste, Nie sądzisz?

Argumenty przeciw względem jego decyzja

Jeśli mimo swojego pomysłu, uważasz się zrobić Pierwszej Komunii jest czymś pozytywnym dla niego, ani dla swoich osobistych przekonań lub z innych przyczyn, można wymusić. Na koniec dnia, to jest w twoich obowiązków jako rodziców prowadzić swoje dzieci w dół ścieżki, które uznają za najbardziej korzystne dla El. Jako dzieci buntują się przeciwko wielu rzeczy i to jest normalne, ale to nie znaczy, że trzeba dać. Rodzice zawsze myśleć o dobro swoich dzieci.

Ponadto, jak już wspomniano powyżej, zrobić coś zupełnie Komunia jest znormalizowana, dużo dzieci to zrobić. Jeśli Twoje dziecko nie zdecyduje się przeprowadzić ze swoimi znajomymi grupa ryzyka być chronione przed, ponieważ wszystkie mają coś do powiedzenia na temat jej wielki dzień poza nim. To nie jest powodem do niepokoju, ponieważ nie jest to tylko doświadczenie, które będzie żyć z jego drużyny. Jednakże, można usiąść i porozmawiać z nim i wyjaśnić, jakie korzyści który ma Pierwszą Komunię tak, że staje się, aby zobaczyć go jako pozytywne wydarzenie. Ale uwaga! Spróbuj przekonać go twierdząc, że będziesz miał wiele darów nauczą się coś zrobić ze swoimi zasadami, aby dostać to, czego chcesz, i jest całkowicie niepożądany lekcja. Ważną rzeczą jest to, aby przekonać się z prawdziwymi i nie ma istotnych argumentów.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 30 = 39


Danacol laxatif Madre frasi Massagem na próstata como fazer Oleo rosa mosqueta padron Sarveisontelo