ból w pachwinie podczas objawów ciąży i co zrobić

ból w pachwinie Jest to jedna z dolegliwości związanych z ciążą i spowodowane głównie wzrostem brzuch , Że ze zwiększeniem masy ciała, jak Przesuwa ciąża, naciskając narządy wewnętrzne. Chociaż jest to logiczne, zwłaszcza w przypadku matek, martwić się o zmianach, które wystąpiły w ciągu miesięcy, ból w pachwinie jest jednym z najczęściej. Bez wyraźnego powodu nie należy się niepokoić, nic znając objawy a zwłaszcza wiedząc, co robić w takich przypadkach.

objawy

Ból w pachwinie w ciąży, szczególnie w ostatnich miesiącach, mogą pojawić się mniej lub bardziej intensywnie. Zazwyczaj jest to zwykle bardziej powszechne na prawej stronie i zwiększa podczas chodzenia lub wykonywania aktywności fizycznej. męczarnia w pachwinie jest zwykle towarzyszą inne objawy, ale jeśli inne objawy, takie jak krwawienie lub silny ból w dolnej części pleców, pojawiają powinni zasięgnąć opinii ginekolog aby wykluczyć inne możliwe problemy, jak to może być poronienie.

przyczyny

ból w pachwinie w czasie ciąży jest związane, jak już wspomniano, ze wzrostem brzucha, który waga kończy się nacisku na narządy wewnętrzne a to objawia się jako skurcze i ból. Ponadto, z 37 tygodnia ciąży, Mogą pojawić się tzw Braxton Hicks, które nie są skurcze pracy, jednak reakcja fizjologiczna organizmu na przygotowanie macica do porodu. Inną możliwą przyczyną bólu pachwiny podczas ciąży jest rozciąganie więzadła rundzie, jedno z więzadeł, które posiadają macicę w miejscu. To więzadła w okresie dziewięciu miesięcy rozciąga się i staje się cieńsza i cieńsza. Również w tym przypadku ból jest bardziej intensywny, gdy aktywność fizyczna jest wykonywana.

Co robić?

Co możemy zrobić, aby złagodzić ból w pachwinie? Mimo że jest to uciążliwe motywowane rośnie brzuch, istnieją pewne wskazówki, które możemy wdrożyć w celu zmniejszenia bólu. Zatem wskazane jest, po pierwsze, unikać gwałtownych ruchów i utrzymania tej samej pozycji przez dłuższy okres czasu. Podobnie uniknąć nadmiernej aktywności fizycznej, a szczególnie intensywne, co mogłoby przeciążyć mięśnie i więzadła.

Innym dobrym sojusznikiem jest ćwiczyć jogę i używać Zaciskania zespół brzucha. Jeśli ból pachwiny towarzyszy nienormalnych strat i jest szczególnie intensywny, należy skonsultować się z ginekologiem jak najszybciej.

Możesz być także zainteresowany: Jaka jest pregorexia lub lęk przed przybraniem na wadze w czasie ciąży? i dowiedzieć się, jak ciąża wpływa na zmiany umysłowe, które występują.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 1 =


Content