Brain Tumor: rozpoznawać wczesne objawy

nowotworów mózgu Jest to rodzaj rak tym oba pierwotne nowotwory mózgu, to znaczy te, które wpływają na ośrodkowy układ nerwowy, takie jak te pochodzące z przerzutami od innych nowotworów ciała. Podobnie istnieje wiele rodzajów guzów mózgu, na przykład, glejaki, oponiaki, chłoniaki lub pierwotne, i nie wszystkie są złe. Według Stowarzyszenia osób dotkniętych nowotworów mózgu, ASATE rocznie diagnozuje się w naszym kraju około 3500 przypadków nowotworów pierwotnych i przerzutów 14.000 mózg.

Co to jest?

Guz mózgu może być określony jako zbiór nieprawidłowe komórki które rozwijają się w mózgu lub wokół niego, niszcząc zdrowych komórek lub inwazji na inne części mózgu. Może to spowodować zapalenie, ciśnienie czaszkowy i obrzęk mózgu. W zależności od lokalizacji i rodzaju komórek i wzrostu, można mówić o różnych typach nowotworów.

Dlaczego pojawiają się guzy mózgu? Nie ma zamknięte odpowiedź, ale lekarze i badacze wskazują na czynniki genetyczne, promieniowanie jonizujące, niektórych wirusów i chemikaliów.

objawy

Zobaczmy, co objawy lub oznaki możemy ostrzegać o obecności guza mózgu. Tak, objawy zawsze powinny być zgłaszane do lekarza w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby. Oznacza to, że nie powinniśmy autodiagnosticarnos, bo to przyniesie tylko lęk przed lub martwić się o profesjonalną diagnozę. W rzeczywistości, nie zawsze objawy nowotworu są oczywiste, ale może być ukryte w jej wczesnym stadium, więc może faktycznie być oznaką innych problemów zdrowotnych.

lokalizacji guza mózgu i jej objawy

Każdy obszar mózgu kontroluje określone funkcje organizmu, więc w zależności od umiejscowienie guza różne objawy (część, na przykład, debiutując z wystąpieniem drgawek epileptycznych) mogą występować, w szczególności ze względu na przerwy w funkcji tych obszarach. Tak więc, na przykład, możemy znaleźć następujące objawy w zależności od różnych miejscach:

  • płat czołowyOsłabienie, porażenie, splątanie, zaburzenia nastroju, problemy ze słuchem, pamięci, problemy ze zrozumieniem języka i zaburzenia percepcji dotyku.
  • płat skroniowyVisual strata, słuch, pamięć, język, zrozumienie i przestrzeni zaburzenie percepcji. Może również wystąpić drgawki.
  • płata potylicznegoOmamy, drgawki i zaburzenia widzenia.
  • płat ciemieniowy: Paraliż, trudności w bardziej złożonych ruchów (pisanie, na przykład), drgawki, zaburzenia percepcji dotyku.
  • móżdżek: Problemy z równowagi i koordynacji ruchów precyzyjnych, trudności, ból głowy, nudności i wymioty.
  • Gdy nowotwór oznacza płaty mózgowe, są cztery, muszą uwzględniać podział na dwie połówki mózgu. Każda półkula, w rzeczywistości kontroluje przeciwną stronę ciała. Gdy nowotwory mózgu występuje pojawienie się objawów występuje w przeciwnej ciała. To nie występuje w guzach móżdżku.

Objawy powodowane przez ciśnienie guza

Wszystkie guzy mają tendencję do rosnąć i rozprzestrzeniać otaczających tkanek. W związku z tym, mogą zarejestrować podobnych objawów Ciśnienie masy złośliwego w sąsiednich struktur (kości czaszki lub samego mózgu). To przekłada się na silne bóle głowy, które nie może być zwolniony z leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych lub, drgawki, nudności, wymioty i zaburzenia widzenia mogą również wystąpić.

Możesz być także zainteresowany: serca Cancer: Wszystko o rzadkim nowotworem serca i notatki jak rozpoznawać nowotwory skóry.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

86 + = 90


Content Danacol laxatif Eruptions cutanees vih Madre frasi Massagem na próstata como fazer