Gruczolakowłókniak: objawy i leczenie

gruczolakowłókniak, choć łagodny, jest dość częstym schorzeniem i generuje logiczną obawy do wykrycia. Jakie są objawy?, Co to jest leczenie bardziej skuteczne? Są to niektóre z pytań, na które postaramy się odpowiedzieć, że jeżeli nasza sprawa, możemy działać w możliwie najlepszy sposób, bez obaw możemy wygenerować niepokój lub strach.

Gruczolakowłókniak jest łagodny nowotwór piersi najczęściej między kobiet poniżej 30, chociaż może wystąpić w każdym wieku. gruczolakowłókniakach są małe guzki lub małe bryłki utworzony przez tkanki gruczołowej piersi i tkanki łącznej. Najczęściej są wykrywane dotknąć, ale mogą również być tak małe, że badanie lekarskie jest wymagane do zlokalizowania (biopsja). Gruczolakowłókniak może być bezobjawowy, to znaczy, nie ma widocznych oznak lub objawów oprócz dyskomfortu może spowodować nam parparlo palce. Powinniśmy być zaniepokojeni? Jest to pierwsza reakcja na wykrycie guzek, więc musimy skonsultować się z lekarzem, aby rozwiązać wszelkie wątpliwości i potwierdzić, że jesteśmy rzeczywiście w łagodnego nowotworu.

Tak samo może wystąpić dyskomfort w klatce piersiowej podczas cyklu miesiączkowego, musimy również podkreślić rolę hormony pojawienie gruczolakowłókniakach. Choć nie wiadomo jeszcze dokładnie, jego pochodzenie, teorie medyczne wskazują jako czynnik ryzyka ewentualnej nadwrażliwości na bodźce hormonalne. Tak więc, wpływ estrogeny Wyjaśnia, że ​​mogą one rosnąć w wielkości, na przykład, w czasie ciąży lub w przypadku terapii hormonalnej.

gruczolakowłókniakach Leczenie

To wydaje się być nieszkodliwe, czyli nie rozwijać się nowotwór złośliwy (rak piersi), należy wykonać sterownica okresowo. W większości przypadków nie wymaga leczenia innego niż profilaktyka i kontroli ich wielkości i kształtu. Nie jest wykluczone, że z wiekiem zanikają. Jednak w niektórych przypadkach, jeśli jest zalecane leczenie chirurgia usunąć gruczolakowłókniakach, zwłaszcza gdy istnieją wątpliwości co do charakteru guzka, gdy zwiększa się wypukłości w rozmiarze szybko, gdy pojawi się u kobiet powyżej 35 roku życia lub gdy istnieje Historia rodziny raka (kolei jest wykrywane u kobiet z gruczołu są nieco bardziej podatne na rozwój raka sutka, gdy opakowanie nie jest kontrolowana). Jest to krótki zabieg chirurgiczny (ambulatoryjne) i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Zapobieganie, jak każdy problem zdrowie, Jest to fundamentalna. W tym przypadku, jak widzieliśmy, jest najlepszym narzędziem, aby uniknąć nadmiernego niepokoju. Z okresowych kontroli-w tym samo-badanie mamas- możemy wykryć wszelkie zmiany zachodzące w guzki, które w zasadzie są łagodne i nie pociągają za sobą większego ryzyka dla zdrowia kobiet.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

21 + = 30


Content Danacol laxatif Erstatning for kød Eruptions cutanees vih Madre frasi