10 alternatywy użyciu drożdży


  Wcześniej wykazaliśmy Ci korzyści odchudzające drożdży piwnych, a także przepis na domowy zakwas gluten. Chociaż prawdą jest, że wiele żywności jemy zawierają drożdże. Rzeczywiście, wiele osób również nie mogą spożywać. Są one skierowane do naszych kolejnych sztuczek. wiedzieć następnie co te składniki, które mogą być stosowane w kuchni, aby zastąpić drożdże są.

  1. ocet jabłkowy i sody

  Jest to jeden z najbardziej popularnych alternatyw wegańskich. soda oczyszczona Działa jako podstawowy składnik w wymianie drożdży. Ocet jabłkowy jest używany, w stosownych przypadkach, jako gorzki składnik. Aby przygotować drożdże należy użyć 10 gr. roztworem wodorowęglanu sodu i 80 ml. z ocet jabłkowy jabłko.

  2. Biały ocet i soda oczyszczona

  Jak wspomniano powyżej, połączenie octu jabłkowego i sody kalcynowanej doskonałą alternatywą dla drożdży chemicznej. Ale tak jest kombinacją vinagre białego i wodorowęglan sodowy. W tym przypadku, ta mieszanina nadaje się do pikantnych produktów spożywczych.

  3. sok z cytryny i sody

  Połączenie tych dwóch składników jest jednym z najzdrowszych zdrowia. Do tej mieszaniny, aby zastąpić klasycznego drożdże należy zatrudnić 10 gr. roztworem wodorowęglanu sodu i 70 ml. sok z cytryny.

  4. Jogurt i wodorowęglan sodowy

  Ta kombinacja jest nie tylko popularny w kuchni. Jest również szeroko stosowane w przemyśle kosmetycznym do pielęgnacji skóry i włosów.

  W kuchni jest używany przede wszystkim do produkcji deserów, takich jak na przykład jogurt dzięki miękkości i lekkości przynosi. Do tego trzeba jogurt i 10 gr. wodorowęglan sodu.

  5. rzemieślnik Drożdże

  Otrzymuje się go z mieszaniny wody i mąki. Ta kombinacja odstawia się na trzy dni. W tym czasie generuje mikroflory posiadający takie same właściwości jak tradycyjny drożdżach.

  6. Piwo

  Choć jest to jeden z ulubionych napojów wielu ludzi i ma także liczne właściwości piwo Jest idealny do produkcji drożdży. Jest doskonały w tworzeniu wypieki.

  7. białka jaj

  Mieszaninę trzy białka jaj i cukru To wystarczy, aby dostarczyć tradycyjne drożdże. Białka i cukru są zwłaszcza stosowane w wyrobach cukierniczych często w połączeniu z drożdży. Jednakże, jeśli chcesz lżejsze wynik, może być również wykonana bez drożdży i ufać, że białka jaj zrobić efekt drożdżach.

  8. kwaśny winian potasu i wodorowęglan sodu

  Jest w proszku do pieczenia, można także przygotować go w domu. Będziesz potrzebował 100 gr. krem z kamienia nazębnego, 70 gr. roztworem wodorowęglanu sodu i 30 g. skrobia kukurydziana. Wymieszać je w pojemniku i odstawić. Trzeba użyć 25 gr. 500 tej mieszaniny mąki.

  9. kwas cytrynowy i wodorowęglan

  Aby przygotować ten domowej drożdży potrzeba 60 g monohydratu kwasu cytrynowego. Wymieszać z 70 gr. roztworem wodorowęglanu sodu i 70 g. skrobia kukurydziana.

  10. Mleko i wodorowęglan sodowy

  Proces ten jest bardzo podobny do korzystania z jogurtem i sodę, że pokazałem wcześniej. W tym przypadku, tylko rozpuścić wodorowęglan sodu w mleku i dodać do mieszaniny.


  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1 + = 9


  Bol owulacyjny pid Content Danacol laxatif Erstatning for kød Madre frasi