Strach zobowiązanie: objawy, przyczyny i rozwiązania

Czy istnieje obawa przed zaangażowaniem? To prawdziwa fobia? Czy jest to tylko wymówka, aby uniknąć związek, który tak naprawdę nie napełnia nas? Tak, istnieje obawa, zaangażowanie jest prawdziwe i bardziej powszechne niż się wydaje; Eksperci mówią już o epidemii stulecia. Jeśli Ty lub Twój partner panikuje z słyszeć jedynie o zobowiązaniu, a następnie zwrócić uwagę, ponieważ w EllaHoy powiedzieć ci wszystko o strach przed zaangażowaniem: objawy, przyczyny i możliwe rozwiązania, Zauważa, że ​​może być najbardziej przydatne.

Strach przed zaangażowaniem

Są ludzie, którzy po prostu Oni nie chcą żyć w pojedynkę, Czasy się zmieniły i tradycyjny model małżeństwa i założenia rodziny jest zdegradowany, dla wielu, w tle. Podróże, czas wolny i pracy, między innymi, są priorytety wielu. Coś, co nie dziwi, ani nie jest fakt, że ci ludzie mówią, że boją się zaangażowania w celu uniknięcia posiadające głęboki związek, z obawy, że społeczeństwo nie rozumie, że istnieje wiele poziomów czułości i wiele sposobów wyrażania go.

psycholog Mila Cahue wyjaśnia, w swoich badaniach, że konieczne jest określenie, co jest strach przed zaangażowaniem, a co nie: „Dziś ludzie udają zaangażowanie poza kolejnością. Pary będą żyć razem, gdy są w trakcie randki, i nadal się uczą. Właśnie dlatego, że celownik ma takiej funkcji: czas, aby spotkać się z inną osobą ". Istotne jest, że wszystko idzie we właściwym czasie oraz w czasie, każda para jest inna.

Jednym z klucz aby uniknąć lęku przed zaangażowanie jest w żadnym pośpiechu, relacja wygasa w sposób naturalny. A inny jest w chcąc rozwiązywania tam w kilku podj etap będziemy żyć razem lub rodziny. Jest to krok, który należy podjąć tylko wtedy, gdy obie są dobrze przygotowane.

Objawy i cechy lęku przed zaangażowaniem

Objawy lęku przed zaangażowaniem się dobrze zdefiniowane ale są one trudne do wykrycia, to masz poważny objawy i cechy z tych, którzy cierpią:

niepewność

Pierwszym objawem osób cierpiących na strachu przed zaangażowaniem pojawia się, gdy twój partner mówi ci, że ponosi krok naprzód: Małżeństwo, że można żyć razem&# 8230; A ty, zamiast dopingować czujesz się swoimi strefa bezpieczeństwa desastibiliza go całkowicie i że wszystko zaczyna tracić sens.

Nie można przenieść

Analizować swoje relacje i jesteś w stanie zobaczyć wszystkie dobre rzeczy, wręcz przeciwnie, to zaatakuje Cię pomysł Byłbyś lepiej bez swojego partnera; negatywne pomysły Oni wykorzystać korzyści z posiadania kogoś w swoim życiu stajni.

Strach przed zmianami

ludzie atrakcyjny, wielcy zdobywcy, są najbardziej narażone na strach stabilnych związkach. Przychodzi taki czas w życiu, gdzie chcą mieć kogoś na boku, a kiedy już to robią, rozpoczęcie wątpliwości i obawy, którzy nie rozumieją siebie lub swojego partnera.

rozterki

Innym ważnym objawem jest niepewność przy podejmowaniu decyzji: niezdecydowanie, aby zamieszkać razem, wyjść za mąż, założyć rodzinę&# 8230; Jeśli zapytać któregokolwiek z tych problemów, nie są w stanie spójnie reagować. Ci ludzie również pokazano wiele niepewności o siebie i muszą mieć Wszystko pod kontrolą aby zaspokoić uczucie.

niejasności

Jeśli poprosisz o swoim związku, można odpowiedzieć słowami dwuznaczny i mało specyficzny, jakby chciał uniknąć tego problemu, aby uniknąć konieczności wyjaśnić, co ich przyszłe oczekiwania.

Przyczyny strachu przed zaangażowaniem

Przeanalizujmy głębiej, co może być przyczyną strachu przed zaangażowaniem. pedagog Fernando Alberca Mówi, że strach przed zaangażowaniem istnieje i że „Występuje u ludzi, którzy są na etapie zauroczenia, a nie są w stanie przejść do następnego etapu, którym jest miłość", „Tylko ci, którzy przechodzą miłość zauroczenie są tacy, którzy mogą popełnić zaryzykować wszystko, aby zaangażować się całym sobą. I to jest coś, co dzieje się, gdy chodzi o dojrzałości emocjonalnej. Zaangażowanie ma wiele wspólnego z autentyczności osoby, samoocena, realizmu&# 8230, „wyjaśnia.

dorastania, która rozciąga się na zawsze a niektóre z nich są w stanie puścić, złapany na etapie zgniatanie i zabrać nas z powrotem.

rozwiązania

Czy to możliwe, aby leczyć lęk przed zaangażowaniem? psycholog Silvia Congos mówi się: „Można traktować go jak każdy inny strach. Wszystko to za proces się powiedzie, osoba, która cierpi musi je rozpoznać. Jest to konieczne, aby go wykryć, należy pamiętać o tym, aby go pokonać. Dopiero począwszy od samowiedzy i świadomości jego istnienia jest możliwa zmiana "

następnie pierwszy wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że strach istnieje i musi chcieć ją leczyć; a do tego musimy polegać na pary, rodziny i przyjaciół, powiedzieć, co dzieje się na naszej stronie. Trzeba rozmawiać o tym z największym naturalność można uniknąć stania się tematem tabu; starają się zmienić ten stan rzeczy powoli i bez wysiłku jest następny krok, a jeśli do tego trzeba pomocy ekspert, nie wahaj się zapytać.

i przypomina: Psychologowie twierdzą, że aby uniknąć tego rodzaju fobie zacząć roboczej emocje i uczucia z dzieci, mianowicie dać im miejsca, na jakie zasługują. Dołącz do głowy i serca, aby dać każdemu miejsce i nie powiększać rzeczy.

Możesz być także zainteresowany: syndrom pustego łóżka: Wskazówki do twarzy samice bezżenność i Science: To jest jak twoje ciało wie, kim jest mężczyzna idealny dla Ciebie


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 8 =


Bol owulacyjny pid Erstatning for kød Kamasutra 2015 photos إيجابيات الصورة عيون منتفخة