Diu hormonalne: zalety i wady

Diu (Urządzenie wewnątrzmaciczna) jest jedną z najbardziej popularnych metod antykoncepcyjnych, choć nie najbardziej używany, ponieważ w przypadku hiszpańskich kobiet prezerwatywy nadal prowadzić listę.

W niektórych przypadkach stosowanie IUD dziecko jest ze względu na brak informacji, w szczególności na przewaga możesz zgłosić tej metodzie urządzenie w kształcie T który jest umieszczony wewnątrz macicy. Istnieją dwa rodzaje wewnątrzmacicznego urządzenia, spirale i miedzi, który stał się jego następcą, hormonalna wkładka wewnątrzmaciczna. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie są zalety i wady tego ostatniego.

Hormonalne wkładki jest urządzeniem łatwo umieścić, komfortowy, z długoterminowy (5 lat) odwracalny (Ie, w celu usunięcia kobieta może zajść w ciążę) i nadaje się również do stosowania w okresie karmienia piersią. Bezpieczniejsze i bardziej skuteczne niż inne metody antykoncepcja (Skuteczność między 98-99%), jak na przykład w przypadku Mirena (marki, w jakich ta metoda jest sprzedawany i łączy zalety doustnych środków antykoncepcyjnych i wewnątrzmacicznego) wydziela w małych ilościach, lewonorgestrel (Typ progesteronu), która pomaga w regulacji cyklu miesiączkowego i rozwoju śluzówki macicy trudne (zapobiega zarodka implanta lub rozwoju). IUD stosowanie zmniejsza ilość i czas trwania danej reguły, więc jest to również metoda zalecana w przypadkach krwotok miesiączkowy (Ciężkie krwawienie). Nie zawierać estrogenów, w przeciwieństwie do pigułek lub pierścieni dopochwowych, które łączą estrogenu i progesteronu.

wady

Każda kobieta będzie musiała znaleźć metody antykoncepcyjnej, która najlepiej pasuje do Twojego ciała i potrzeb. Tak więc, na przykład, w przypadku Diu, należy również pamiętać, że ze względu na uwalniające hormon, Niektóre kobiety mogą zauważyć pewien dyskomfort lub niepożądane efekty, takie jak bóle głowy, przyrost masy ciała, napięcia w piersiach lub wypadanie włosów. Efekty zazwyczaj znikają naturalnie po kilku miesiącach, ale jeśli poziom hormonów są nierówne należy skonsultować się z ginekologiem.

Możesz także chcieć: najczęstsze błędy przy stosowaniu środków antykoncepcyjnych i odkryć, co jest najlepszą metodą antykoncepcji dla wieku: co wybrać?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

60 − 50 =


B12أين يحدث مكان امتصاصه في الجسم Erstatning for kød Madre frasi Massagem na próstata como fazer Perdite di liquido maleodorante ombelico