Różnice między wkładki miedzianej i wkładki hormonalnej

DIU (Urządzenie wewnątrzmaciczne) jest jednym z antykoncepcja bezpieczniejsze i niezawodne w zapobieganiu niechcianej ciąży. Jednak pomimo korzyści oferowanych przez decydując Sposób długoterminowej (W zależności od rodzaju, miedzi lub hormonalnych, czas trwania wynosi od 5 do 10 lat), nie jest najbardziej wykorzystywane przez kobiety hiszpańskie (prezerwatywa nadal prowadzi to szczególne statystyki antykoncepcyjne od preferencji). Mieć wszystkie możliwe informacje na temat ich Zalety i wady Istotne jest przy wyborze metody, która najlepiej pasuje do każdego kobieta. Zobaczmy dokładniej jakie rodzaje Diu oraz główne różnice między każdym z nich.

Rodzaje Diu

Wkładka wewnątrzmaciczna jest małe urządzenie z tworzyw sztucznych, Kształcie litery T, który jest umieszczony w wewnątrz macicy kobiety, aby zapobiec niechcianym ciążom. Urządzenie, którego niezawodność sięga 99%, a oprócz tego, że jest łatwy do zainstalowania i odwracalne po usunięciu (czyli nie zakłóca zdolności reprodukcyjne kobiet), jest jednym z najlepszych sposobów, aby uniknąć zapominając do podjęcia, na przykład, pastylka. W zależności od zawartości Diu są dwa rodzaje: IUD miedzi i hormonalna wkładka wewnątrzmaciczna. Jakie są cechy każdego z nich?, Co jest najlepsze?

IUD miedzi

Urządzenie wewnątrzmaciczne miedzi To właśnie powlekanej którym skład jest toksyczny dla plemników zapobiegania zapłodnieniu komórki jajowej. Czas trwania tego typu wkładki jest 10 lat, ze skutecznością, jak wskazano powyżej, 99%, gdy uniknąć niechcianych ciąż. Wkładka wewnątrzmaciczna miedzi ma pewne wady, takie jak bycie zalecana dla kobiet, które są matkami metoda, a w niektórych przypadkach może prowadzić do bardziej surowych przepisów.

hormonalna wkładka wewnątrzmaciczna

Hormonalne wkładki (z tworzywa sztucznego, elastycznego i w kształcie T) za następcę z IUD miedzi dodawania żadnych korzyści, ponieważ pomaga regulować okresy ciężkich, poprawy niedokrwistości (w przypadku ciężkich okresy) i objawów jeśli mięśniaków lub endometriozy. W tym przypadku, miedź usuwa się i otrzymuje się małą ilością lewonorgestrel (Hormonu typu gestagen). Jej czas trwania wynosi od 3 do 5 lat. Najbardziej znanym hormonalne wkładki jest Mirena z wydajnością, która osiąga 99% (wskaźnik awaryjności, 0,6%).

Możesz być także zainteresowany: DIU: Jak mogę używać go poprawnie? i odkryć najbardziej typowych błędów podczas korzystania z antykoncepcji.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

71 − 63 =


Bol owulacyjny pid Danacol laxatif Erstatning for kød Eruptions cutanees vih Madre frasi