Spuchnięty brzuch: W czym problem?

Spuchnięty brzuch: W czym problem? Co powoduje, po jedzeniu Uwaga obrzęk brzucha? To jest to, co w terminologii medycznej, nazywa wzdęcia, i główną przyczyną jest obecność w gazie przewód pokarmowy, który z kolei jest to uzasadnione, między innymi, przez przejadanie lub niezrównoważony. Zapobieganie i ograniczanie niewygoda możliwe po kilku prostych porady dietetyczne, wykonany w tym przypadku przez Fundację Serca hiszpańskiej.

Poza irytujące, obrzęk brzucha po jedzeniu jest problemem zdrowie które mogą być spowodowane przez różne przyczyny. Precyzyjnie wykryć przyczyny, które z medycznego punktu widzenia nazywa się wzdęcie brzucha, jest pierwszym krokiem do leczenia. Jak mówią eksperci, to stan, w większości przypadków spowodowane jest obecnością gazów w przewodzie pokarmowym. Nadmierna produkcja może być spowodowane bakteryjnej fermentacji węglowodanów w okrężnica, obfita podaż lub złe nawyki podczas jedzenia. Oni nie są jedynymi przyczynami, bo nietolerancje pokarmowe mogą również wyjaśnić wzdęcia, a także aerofagię, mimowolne połykaniu powietrza podczas picia lub jedzenia.

W niektórych przypadkach, wzdęcia mogą być objawem patologii, która powoduje zapalenie jelit, ponieważ może to mieć miejsce w przypadku choroby trzewnej, nietolerancja laktozy, wrzód żołądka lub zespół jelita drażliwego. Dlatego wskazane jest, aby zawsze skonsultować się z lekarz jeśli okaże się, obrzęk w obrębie jamy brzusznej lub zapalenia żołądka, zwłaszcza jeśli trwałe i towarzyszą inne objawy, takie jak: biegunka, odchudzanie i ból brzucha.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − = 7