Żarłoczność: Przyczyny i jak ją leczyć

kiedy ekscesy z jedzeniem Sporadyczne dłużej należy szukać przyczyn, które ukrywają się za. Przejadanie się jest zaburzeniem odżywiania, znany jako hiperfagia lub łaknienie, a to prowadzi chorego do jedzenia ogromne ilości jedzenia naraz. Przyczyny tej choroby są, w większości przypadków, pochodzenie psychologiczny, który może być również ukryte bez zapłacili należytej uwagi. Jeśli żywność staje się problemem, należy powołać się na specjalistów, aby znaleźć źródło problemu.

objawy

Oprócz nocnych hulanek, jeden z najbardziej charakterystycznych objawów jest żarłoczność impulsywne potrzeby i niekontrolowane jedzenie żywności. Zaburzenie to może być męczące, ponieważ nie tylko prowadzi do konieczności przejadanie w porze posiłków, ale również pomiędzy godzinami a nawet noc. W skrócie, żarłoczność może spowodować ciągłe zapotrzebowanie do jedzenia. Ale to nie wszystko. Jest to kolejny charakterystyczny objaw, który pozwala nam zidentyfikować żarłoczności psychicznej jest w tym przypadku, a jest Uczucie wstydu Szturm którzy cierpią z powodu tej choroby, aby móc kontrolować swoje zachowanie przed posiłkiem.

Istnieją również inne objawy, które mogą towarzyszyć żarłoczności, takie jak wymioty, Sygnał, który charakteryzuje również inne zaburzenia równowagi w zachowaniu jedzenia, takie jak bulimia.

przyczyny

Przyczyny żarłoczność są, w większości przypadków, typu psychologicznego. kompulsywne głód Można ukryć nieprzytomnego przyczynę, która otwarcie manifestuje się poprzez związek z żywnością. Możliwe przyczyny to: niska samoocena, strach i niezdolność do odnoszą się do innych (strach czy fobia społeczna) lub trudności w przyjęciu jak my, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Żarłoczność może być odpowiedzią na lęk stan, nawet jeśli są związane z pewnych sytuacjach, takich jak zespół napięcia przedmiesiączkowego lub niektórych chorób (takich jak nadczynność tarczycy, cukrzycy i hipoglikemii). We wszystkich przypadkach, odpowiednie leczenie zawsze musi zidentyfikować przyczyny, które wywołuje.

leczenie

Środki mające na celu kontrolę impulsywny głód będzie zależeć od wielkości problemu i przyczyny, które powodują go. Jeżeli istnieje bazowe chorób, takich jak cukrzyca lub nadczynność leczenie powinno być skierowane do leczenia tych zaburzeń, głód jest impulsywne inny objawem. Jeśli jest to problem psychologiczny, związany z lękiem lub depresja, konieczne jest podjęcie działań, aby złagodzić stan niepokoju, który prowadzi do przejadania się. Jeśli warunek jest bardzo łagodny możemy podjąć pewne Środki samokontroli. Na przykład, żując powoli podczas posiłków, aby zwiększyć uczucie sytości. Jeśli jednak problem jest bardziej poważny powinny skonsultować się z lekarzem lub specjalisty.

Możesz także chcieć: Jak przestać jeść kompulsywnie: klucze i odkrywa, że ​​za chęć do jedzenia: Obsession, nerwowość lub apatii?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + = 23


Content Danacol laxatif Eruptions cutanees vih Intoleranse kaffe Sarveisontelo