Dzikie yam: właściwości i to, co jest

dziki yam, korzeń Wiadomo również Dioscorea villosa kryje interesujące właściwości lecznicze, zwłaszcza zdrowie intymne kobiet. Tak więc, jako ciekawostkę, należy zauważyć, że dziki yam uzyskano dla lat substancję, która stworzyła pierwszy pigułki antykoncepcyjnej. Między innymi, dziki yam przypisywane są efekty przeciwzapalny, przeciwskurczowe i przeciwreumatyczne, jak również możliwość, aby pomóc kontrolować zmiany hormonalne. Jest również uważany za chroniący wątrobę. Przyjrzyjmy się bliżej, co robi i jak dziki yam mogą pomóc nam udoskonalić zdrowie.

Łagodzi bóle menstruacyjne

Wywar z dzikiego yam może być stosowany jako naturalny środek do łagodzenia ból podczas menstruacji jajników. Pod nadzorem lekarza, ten pierwiastek może być również stosowany w celu ułatwienia dostawy.

Łagodzenia dolegliwości menopauzy

Kolejnym argumentem do rozważenia tej rośliny dobrego sojusznika zdrowia kobiet. Pomaga złagodzić uderzenia gorąca i inne dolegliwości o klimakterium, jak suchość pochwy. W tym przypadku zaleca się, aby wziąć przygotowany w równym stopniu i czarne włókno infuzji cohosh.

efekt przeciwzapalny

Dzięki przeciwzapalnym i przeciwspazmatyczny efekcie zarówno infuzji i nalewki z dzikiego yam pomóc złagodzić dyskomfort artretyzm i zapalenie kości i stawów, Zaburzenia związane bezpośrednio do kości i stawów. To pomaga zmniejszyć stan zapalny stawów, zmniejsza ból i poprawia mobilność.

nieżyt żołądka

Jako lekarstwo na zapalenie błony śluzowej żołądka i wrzód żołądka, dzikiego włókno wykonuje wlewu (może być słodzony miodem). W tym przypadku jest to, aby wykorzystać jego zawartość alantoinę, naturalne gojenie.

kolka żółciowa

Bataty może być również dobrym lekarstwem uspokoić kolka żółciowa ból, i zmniejszając zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Dawki i przeciwwskazania

dawkować Zaleca tej rośliny (dla dorosłych) jest jedną łyżeczkę do filiżanki wody. To może potrwać napar 3 razy dziennie. Nalewki, ma pół łyżeczki rozcieńczonego wodą dwa razy dziennie. Jeśli chodzi o Przeciwwskazania, dziki yam unikać w czasie ciąży i laktacji.

Możesz być także zainteresowany: 20 rośliny poprawy zdrowia i odnotowuje 10 ziół do spania: naturalnych środków na bezsenność.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 3


Content Danacol laxatif Eruptions cutanees vih Intoleranse kaffe Sarveisontelo