Bajki Ezopa Dzieci: Kompilacja najlepszych

Świetny sposób lubiący czytania i w tym samym czasie, uczyć się wartości równie ważne jak miłość, lojalność, poczucie obowiązku i wielu innych. te opowiadania obejmują one moralny, cenne lekcje dla uczyć wartości dzieciom, rodzice lub nauczyciele mają na celu wyjaśnienie dzieciom. Bajki Ezopa również często towarzyszą kolorowe rysunki lub zdjęcia, aby jeszcze bardziej zabawne i wciągające czytanie. Tutaj można znaleźć zbiór najlepszych fábuelas. Wybierz swój ulubiony.

Wilk syty i owca

To był wielki dzień dla wilka znany w całym hrabstwie jego nienasycony głód. W rzeczywistości, nawet bez podnoszenia palca, udało mu się uzyskać doskonały Raptor, znaleziony przypadkowo na podłogę, już dotkniętych przez myśliwego, i przygotował kolację dopasowanie dla królów. Wilk, zjadłszy do syta, poszedł do lasu na spacer. Tam spotkał się z potulny owiec, przerażony przerażającego zwierzęcia znanego ze swoich wrogów, nie mógł nawet poruszyć, sparaliżowany strachem.

Wilk, bardziej instynktem niż z innych powodów, chwycił tamę trzyma ją blisko, bardzo blisko. On oddaje ją jednak dopiero zdał sobie sprawę, że nie miał apetytu. Należało znaleźć ważny powód, aby uwolnić owce bez utraty jego sława przyczyny. &# 8220; Zdecydowałem&# 8221; powiedział wilk &# 8220; pozwolę ci odejść, tak długo, jak wystawiać mi trzy życzenia inteligentnie. Zdziwienie owce, po chwili zastanowienia odpowiedział: &# 8220; cóż, pierwszą rzeczą, co chcesz to przepraszam nigdy nie wiadomo. Po drugie, chcę cię widzieć niewidomych. Ale ponieważ żadna z tych życzenia zostaną spełnione, teraz życzę, że wszystkie rodzaj jest przeklęty, bo jadłeś setki moich przyjaciół, którzy nigdy cię skrzywdzić. Niespodziewanie, wilk, zamiast złościć, powiedział: &# 8220; Doceniam twoją szczerość. Miałeś dużo odwagi, aby powiedzieć, co naprawdę myślą i to was wyzwoli. Mówiąc to, owce i zwolnieniu z ukłonem, zaproszonych z dala. moralny To, że szczerość jest darem docenione przez inteligentny, zdolny nie obraża ludzi lojalnych oświadczenia.

Wiatr i słońce

Jeden dzień, wiatr i słońce zaczęło się spierać o to, kto był najpotężniejszym na ziemi. Wiatr Północny i Słońce zakwestionowane przez swoich uprawnień, a oni zdecydowali, że ten tytuł będzie odpowiadać mógł zdejmować swoje ubrania zobaczył samotnie schodzili z drogi.

Wiatr zaczął pierwszy, dmuchanie gwałtownie; a człowiek dociskany mu jego ubrania, wiatr następnie uderzyło mocniej; ale człowiek, denerwują zimno, inna sukienka została umieszczona. Ona skończyć, podał ją do słońca.

Delikatnie zaczął świecić, a mężczyzna zdjął drugą sukienkę; następnie powoli wysłał jego najbardziej zagorzałych promienie słońca, dopóki człowiek nie może oprzeć się ciepło, zdjął ubranie popływać w pobliskiej rzece.

Moraleja: Jest przekonujący jest bardziej skuteczna niż przy użyciu przemocy.

Orzeł i Fox

Orła i lisa, którzy byli bliskimi przyjaciółmi postanowili żyć razem z ideą, że wzmocni ich przyjaźń. Następnie wybrał orła bardzo wysokie drzewa, aby złożyć jaja, podczas gdy Fox niech swoje dzieci pod jeżyn na ziemi u stóp tego samego drzewa. Pewnego dnia lis poszedł szuka swojej żywności, orzeł był głodny padł na jeżyn, wziął zorruelos, a potem i ich młode regozijaron z biesiadą.

Zwracany lisa i zraniony przez śmierć ich młode zastanawiał się, jak mogła być zwierzęciem naziemnej, nie mogąc latać, goniąc jeden, który leci, musiał zadowolić się pociechy słabych i bezsilnych: przekleństwo z daleka jego wroga ,

Ale nie długo orła otrzymał zapłatę od zdrady przyjaźni. Byli pasterze w polu poświęcając kozę; orzeł spadł na nią i wnętrzności, które jeszcze ogień, umieszczając go w gnieździe było. Silny wiatr przyszedł i przekazał ogień do słomy, również palenie swoje małe Orląt, który przez małe jeszcze nie wiedział, latać, który przyszedł na ziemię. Potem prowadził lisa i cicho pożarł wszystkie Orląt w oczach swego wroga.

Moraleja: Nie zdradzę szczerą przyjaźń, bo jeśli nie, prędzej czy później, otrzymasz swoją karę.

Lis i pantera

Poza las pachnący popiołu drzew był piękny krystalicznie czyste jezioro przed nimi dwie młode zwierzęta, pieszczone przez delikatny powiew wiosennego, widząc swoje odbicie, patrząc na jego dumnej łożyska i kolor włosów.

To był gładki pantera i zbyt słodkie lisy. Aby porównać moją postać z Ciebie?&8221; Panther odpowiedział: &# 8220; Jesteś niezdarny i małe, i jestem szczupły, smukły i elastyczny. Fox, po wysłuchaniu spokojnie odpowiedział: &# 8220; będę być może mniej piękne i mniejsze, ale nadal jestem przystojniejszy i bardziej sympatyczny. A moje włosy są zdecydowanie grubsze i cieplejsze niż twoje. Jeśli były do ​​miasta chcesz zobaczyć sporo panie noszą moje piękne miękkiej skóry, czasem czerwone i czasami srebrny&# 8221;. Po coraz bardziej arogancki, pantery, powiedział: &# 8220; Jeśli chodzi o włosy, tak, mój jest krótsze, ale bardziej wypolerowane i błyszczące, również w mojej rodzinie tam, aby wybrać spośród wielu kolorów&# 8221;. Fox sobie sprawę, że jego towarzysz zabaw był lekkomyślny i dbał tylko o ich wygląd, więc doszedł do wniosku: &# 8220; Drogi przyjacielu, jesteś z pewnością podziwiany przez wszystkich na swojej zewnętrznej urody. Ale ja bardzo cenione przez moją inteligencję i spryt. Zapewniam cię, że są to najbardziej istotne cechy raczej niż fizyczne piękno&# 8221;. Słysząc te słowa, pantera nie był w stanie dowieść czegokolwiek na jego korzyść i po prostu milczał o dowód faktów. moralny jest to, że inteligencja i dobroć są dwa bardzo cenne i wartościowe niż fizyczne właściwości kosmetycznych.

The Town Mouse and Country Mouse

Jeden dzień, mysz miasto poszedł odwiedzić swojego kuzyna w tej dziedzinie. Kuzyn mieszkał po prostu, ale jego przyjaciel kochał miasto i dał mu ciepłe powitanie. Bacon i fasola, chleb i ser były mogę zaoferować, ale na ochotnika. Mysz miasto wykręcił swój długi nos i powiedział: &# 8220; Nie mogę zrozumieć, drogi kuzynie, jak można wyciągnąć do przodu z takim nędznym jedzeniem. Chodź ze mną, pokażę ci, jak żyć. Kiedy spędziliśmy tydzień w mieście, nie może znieść życia w tej dziedzinie&# 8221;. Powiedziane i zrobione, dwie myszy wyszedł i przyszedł do domu późno w nocy miasta. &# 8220; Czy chcesz drinka po tak długiej podróży?&# 8221; poprosił uprzejmie miasta myszy; i poprowadził swojego przyjaciela do Wielkiej Sali. Tu resztki uczty bogatych i natychmiast zaczął pożerać ciasta, dżemy i wszystko było w porządku. Nagle usłyszeli szczekanie. &# 8220; Co to jest?&# 8221; poprosił vole. &# 8220; Och, oni tylko psy z domu&# 8221; powiedział drugi. &# 8220; nie lubię tej muzyki, z posiłkami&# 8221;. W tym momencie otworzyły się drzwi i dwa ogromne mastiffów: Dwie myszy ledwo miał czas, aby skakać i biegać. -&# 8221; Żegnaj, kuzyn&# 8221; powiedział mysz polna. &# 8220; Co! Idziesz tak szybko?&# 8221; poprosił drugiego. &# 8220; Tak&# 8221; powiedział, że mysz: &# 8220; Lepsze fasola i boczek w spokoju niż ciasta i dżemem w udręce&# 8221;. moralny: Bogactwo to nie wszystko w życiu.

Kury znoszącej złote jaja

Pewien człowiek miał kurę codziennie położył złote jajko. Był ambitny, gdy zaczął myśleć, że zwierzę musi mieć wewnątrz baru złota. Potem postanowił zabić ją wziąć pasek i okazało się, że kurczak był po prostu jak wszystko w swoim rodzaju. Aby osiągnąć raz cały majątek stracił nawet co niewiele mieli. moralny To, że musimy być zadowoleni z dóbr, które posiadamy i nienasycenie niemożliwe, aby nie pożądać bogactw.

Możesz być także zainteresowany: tradycyjna Historie dla dzieci: Najlepsze kolekcje i dowiedzieć się, jak zachęcić czytelnictwa wśród dzieci.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − 40 =


Content Erstatning for kød Eruptions cutanees vih Kamasutra 2015 photos إيجابيات الصورة