Gatoterapia: Co to jest i jakie są jego zalety

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego Internet jest pełen uroczych kociaków? Odpowiedź jest prosta: GATOTERAPIA, koty są dobre dla zdrowia. Tak, dobrze słyszeliście. Spokojny duch kotów i ich pozorna niewinność sprawia, że ​​czujemy się lepiej o nasze samopoczucie, ale również pomaga w inny sposób. powiemy Co jest gatoterapia i jakie są jego zalety.

Co to jest?

Gatoterapia jest terapeutyczny strona który opiera się na pobyt w spółka z jednego lub większej liczby kotów. Koncepcja ta została zebrana w książce „Cat-terapii” napisanej przez Francesc Cuatrecasas, ale już widać od kilku lat, zwłaszcza w Internecie.

korzyści

Chociaż może się wydawać, że podjęliśmy tę tuleję terapii, prawdą jest, że jest obsługiwany przez wiele badań naukowych. Jednym z najważniejszych koncentruje się na mruczenie kotowate, że jego zakresy częstotliwości pomiędzy 25 i 50 herców, tym samym, że stosuje się u pacjentów z uszkodzeniami kości. Ale niezależnie od fizycznych właściwości fal dźwiękowych Wykazano również, że ten dźwięk pomaga obniżają ciśnienie krwi, więc będzie to znacznie łatwiejsze dla nas zrelaksować się, przetwarzanie emocji i zaakceptować daną sytuację. Oczywiście, relaks jest obsługiwany przez pojawienie endorfiny, który powoduje stymulację aktywności komórek układu odpornościowego i siłownika układu mieszaniny. To właśnie z tego powodu tak okazał się bardzo skuteczny w przypadku pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, takimi jak depresja, niepokój, a nawet autyzm.

Z drugiej strony, ważne jest również, aby podkreślić efekt psychologiczny generowanych przez spółkę mieć kota, i że zwierzęta są w stanie obudzić w nas uczucia ochrony, który nas wzmacnia. Ponadto, jego sposób wykazywania w każdym czasie całą swoją miłość i nie ma wątpliwości, że za chwilę zrobimy otrzymać uczucie potrzeby, zwłaszcza w tych momentach, że stoimy samotnie.

jak ćwiczyć

Najlepiej, aby otrzymać maksymalne korzyści z Pussycats jest przyjęcie kota spędzać dużo czasu z nim. Wiemy jednak, że istnieje wielu ludzi, którzy nie mogą sobie na to pozwolić i przynoszą niektóre opcje, aby cieszyć się jego zalety.

Japonia jest jednym z pionierów w tworzeniu miejsc, gdzie można podziwiać te wspaniałe zwierzęta z krajów, podczas gdy znane Cat Cafe. Na szczęście, w Madrycie możemy odnaleźć Gatoteca, kawa z tego samego celu. Jeśli mieszkasz daleko od stolicy, można przejść niekiedy jeszcze schronisko dla zwierząt, i opiekunowie otrzymują wielką pomoc, jeśli płacisz im kilka godzin swojego czasu i wszystko będzie wychodzić wygraną. A jeśli ta opcja jest również niemożliwe zawsze pozostanie z którego możemy rozpocząć na początku: filmy z kociąt Internet.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 − = 21


Bol owulacyjny pid Erstatning for kød Kamasutra 2015 photos Madre frasi إيجابيات الصورة